Autor: Citi Handlowy

CITI Handlowy,
Z rynku finansowego

CITI Handlowy z 612 milionami złotych zysku netto w drugim kwartale

W drugim kwartale 2023 roku Citi Handlowy wypracował 612 milionów złotych zysku netto i tym samym odnotował 22-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Wpłynęły na to wyższe przychody, w tym mocny wynik odsetkowy. Wskaźnik ROE na koniec czerwca osiągnął poziom 28 proc., a łączny współczynnik wypłacalności urósł do 20,3 proc., czytamy w informacji prasowej Banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Główna siedziba banku Citi Handlowy
Z rynku finansowego

Citi Handlowy osiągnął rekordowy zysk netto w 2022 roku

W 2022 roku Citi Handlowy odnotował rekordowy zysk netto w wysokości 1,5 mld złotych. Taki wynik Bank osiągnął wspierając klientów korporacyjnych w skutecznym zarządzaniu płynnością i ryzykiem walutowym na zmiennych rynkach. Jednocześnie Bank konsekwentnie realizował długoterminową strategię zarządzania portfelem dłużnych papierów wartościowych. W Bankowości Detalicznej liczba klientów zamożnych osiągnęła najwyższy wynik w historii, poinformował Citi Handlowy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga
Artykuły | Wydarzenia

Do 15 listopada można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

Na przestrzeni ponad dwudziestu lat Nagrodę im. prof. Aleksandra Gieysztora otrzymywali twórcy, animatorzy, wyróżniane nią były nieprzeciętne inicjatywy. Lista Laureatów Nagrody obejmuje szeroki przekrój pod kątem osobowości, działalności oraz rozpoznawalności. To osoby, które swym twórczym działaniem budują dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wśród dotychczasowych Laureatów są m.in.: prof. Jerzy Limon, Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, Anda Rottenberg oraz Społeczny Komitet Opieki nad Starą Rossą. Nagroda przyznawana jest od 1999 roku przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga, czytamy w komunikacie Fundacji.

CZYTAJ WIĘCEJ
Główna siedziba banku Citi Handlowy
Z rynku finansowego

Citi Handlowy wprowadza inteligentną weryfikację płatności dla klientów korporacyjnych

Citi Handlowy udostępnił klientom korporacyjnym narzędzie, które umożliwia inteligentną weryfikację płatności wychodzących. Citi Payment Outlier Detection (CPOD) wykorzystuje zaawansowane analizy, algorytmy i uczenie maszynowe do monitorowania i kontroli płatności firmy w czasie rzeczywistym. System nieustannie dokształca się i dzięki temu pozwala unikać błędów związanych z przetwarzaniem rosnącej liczby płatności w firmie.

CZYTAJ WIĘCEJ
młody mężczyzna z tabletem, kobieta czytająca dokumenty w tle
Firma | Raporty

Własny biznes interesującą alternatywą dla młodych Polaków, szczególnie w czasie pandemii

Czym dla młodych Polaków jest przedsiębiorczość i co o niej sądzą? Co stanowi dla nich najbardziej pożądaną ścieżkę kariery? Jak postrzegają prowadzenie firmy osoby posiadające własny biznes, a jak te, które dopiero chcą go założyć? Na te i inne pytania odpowiada badanie Fundacji Citi Handlowy i Fundacji THINK! „Młodzi a przedsiębiorczość”.

CZYTAJ WIĘCEJ
koronawirus, start-up
Firma

Citi Foundation: milion dolarów dla polskich organizacji pozarządowych

Citi Foundation, globalna fundacja Citi przekazała niemal 1 milion USD dla polskich organizacji pozarządowych. Wsparcie otrzymały projekty adresowane do grup, które istotnie ucierpiały wraz z pandemią, czyli kobiet, migrantów oraz młodych ludzi. Projekty wspierają każdą z grup w usamodzielnieniu się i realizacji planów o rozwoju lub założeniu własnego biznesu. Dodatkowo, w tym roku dzięki Citi Foundation do szpitali w Warszawie i Olsztynie trafiły mobilne respiratory oraz środki ochrony osobistej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Główna siedziba banku Citi Handlowy
Z rynku finansowego

Citi Handlowy: nowa odsłona Konta Osobistego z ofertą walutową

Citi Handlowy udostępnił klientom detalicznym nową odsłonę konta osobistego CitiKonto, które prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie. Konto połączone z zaawansowanym technologicznie kantorem walutowym i atrakcyjnymi kursami walut to obecnie jedna z najbardziej konkurencyjnych i kompleksowych ofert na rynku. Idealna dla tych, którzy wyjeżdżają za granicę, dokonują zakupów w walutach obcych, spłacają kredyty walutowe, jak i inwestują na rynku walutowym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Główna siedziba banku Citi Handlowy
Z rynku finansowego

Citi Handlowy integruje system bankowy z systemami Comarch poprzez CitiConnect API

W ramach naszych starań o zapewnienie wygodnej formy dostępu do usług dla klientów bankowości instytucjonalnej, Citi Handlowy połączył siły z wiodącym dostawcą systemów ERP – firmą Comarch – aby ułatwić klientom codzienne zarządzanie płatnościami poprzez integrację wykorzystywanych przez nich systemów Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL z CitiConnect API.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 3