Citi Handlowy udostępnił klientom rachunki w 10 nowych walutach obcych

Citi Handlowy udostępnił klientom rachunki w 10 nowych walutach obcych
Główna siedziba banku Citi Handlowy (fot. Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Teraz posiadacze konta osobistego w banku Citi Handlowy mogą korzystać w sumie z 15 kont w walutach oraz atrakcyjnych kursów wymiany walut dzięki usłudze Citi Kantor. To obecnie jedna z najszerszych ofert walutowych na rynku.

Klienci Citi Handlowy mogą, poza kontem złotówkowym, otworzyć konta w: dolarze australijskim (AUD), dolarze kanadyjskim (CAD), franku szwajcarskim (CHF), koronie czeskiej (CZK), koronie duńskiej (DKK), euro (EUR), funcie brytyjskim (GBP), chorwackiej kunie (HRK), forincie węgierskim (HUF), koronie norweskiej (NOK), rublu rosyjskim (RUB), koronie szwedzkiej (SEK), dolarze amerykańskim (USD) oraz randzie  południowoafrykańskim (ZAR). Dzięki temu, w połączeniu z usługą Citibank Global Walet, transakcje bez kosztów przewalutowania można wykonać jedną kartą do konta w 33 krajach na całym świecie. Obejmuje to płatności w punktach sprzedaży, wypłaty gotówki z bankomatu i, niezmiernie istotne w tych czasach, płatności w internecie. 

Transakcje kupna i sprzedaży w 210 parach walut

Dodatkowo poprzez Citi Kantor klienci mogą dokonać transakcji kupna i sprzedaży w 210 parach walut po bardzo atrakcyjnych kursach, porównywalnych w kursami w kantorach internetowych. Citi Kantor to wygodne narzędzie dla osób, które wyjeżdżają za granicę, dokonują zakupów w walutach obcych, spłacają kredyty walutowe bądź inwestują na rynku walutowym. Oferuje zaawansowane rozwiązania takie jak usługa Market Alerts (powiadomienia o wyczekiwanym kursie) lub Order watch (sprzedaż walut po wskazanym kursie), jak i zaawansowane zlecenia typu Stop, Limit, If Done, OCO (Order-Cancels-Order). Klient może wygodnie korzystać z tych rozwiązań zarówno w wersji online – w ramach bankowości elektronicznej Citibank Online lub mobile – w aplikacji Citi Mobile.

– Cieszymy się, że z oferty walutowej Citi Handlowy korzysta już tak wielu klientów. Nowe rachunki walutowe w połączeniu z kantorem internetowym Citi Kantor to jedna z najbardziej rozbudowanych ofert walutowych na rynku. Zakres dostępnych walut oraz bardzo intuicyjna i prosta obsługa wsparte rozwiązaniami technologicznymi to kolejny krok w digitalizacji naszych usług w dobie bankowania przez internet – mówi Andrzej Wilk, szef Pionu Zarządzania Produktami Detalicznymi, Usługami Maklerskimi, Segmentami i Siecią Oddziałów.

Aplikacja Citi Mobile

Otwarcie i obsługa nowych kont walutowych jest obecnie możliwa poprzez aplikację Citi Mobile. Proces otwarcia konta walutowego jest prosty i szybki, a klient może to zrobić samodzielnie 24/7. Nowe konta są od razu widoczne po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Wkrótce konta walutowe będzie można również otworzyć w innych kanałach obsługi: w bankowości elektronicznej Citibank Online, poprzez CitiPhone i w oddziałach banku. Pakiet 15 kont walutowych będzie zwolniony z opłaty za prowadzenie do sierpnia 2022 roku.

Źródło: Citi Handlowy