Bank Handlowy: prezes Sławomir S. Sikora nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję

Bank Handlowy: prezes Sławomir S. Sikora nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję
City Handlowy - Logo (źródło: Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezes Banku Handlowego Sławomir S. Sikora nie będzie ubiegał się o wybór na kolejną kadencję na to stanowisko, podał bank. Jednocześnie rada nadzorcza powołała Natalię Bożek do pełnienia funkcji wiceprezes Zarządu na kolejną trzyletnią kadencję, podano w osobnym komunikacie.

Sławomir S. Sikora pozostanie na stanowisku prezesa zarządu do daty najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które planowane jest na czerwiec 2021 roku, poinformowano.

Sławomir S. Sikora
Źródło: Citi Handlowy

„Po 18 latach uznałem, że nadszedł czas, aby przekazać ster osobie, która otworzy nowy rozdział rozwoju Citi w Polsce. Prace nad moją sukcesją są zaawansowane i wierzę, że rada nadzorcza wkrótce ogłosi swój wybór” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Sławomir Sikora.

W czerwcu, po walnym zgromadzeniu, Sikora przestanie również nadzorować operacje Citi w Polsce jako Citi Country Officer Poland.

Natalia Bożek objęła stanowisko wiceprezes zarządu Banku Handlowego w Warszawie 21 marca 2018 roku.

Natalia Bożek
Źródło: Citi Handlowy

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A.

W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 60,9 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews, Citi Handlowy, PAP BIZNES