Artykuły ze źródła: ISBnews

wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialny za bankowość korporacyjną Jerzy Kwieciński.
Z rynku finansowego

Wiceprezes Banku Pekao: KPO wpłynie na wzrost akcji kredytowej firm pod koniec 2024 roku

Napływ środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) spowoduje wzrost zapotrzebowania przedsiębiorców na finansowanie m.in. wkładu własnego, VAT-u czy finansowanie pomostowe, jednak wpływ tych środków na dynamikę akcji kredytowej firm nastąpi dopiero pod koniec tego roku, ocenia w rozmowie z ISBnews.TV wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialny za bankowość korporacyjną Jerzy Kwieciński.

CZYTAJ WIĘCEJ
wiceminister finansów Jurand Drop
Wydarzenia | Nieruchomości

Forum Bankowe 2024: głównym wyzwaniem dla sektora bankowego jest kwestia dot. walutowych kredytów mieszkaniowych

Ministerstwo Finansów liczy, że w dłuższej perspektywie tzw. wakacje kredytowe nie będą potrzebne, a głównym instrumentem będzie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców (FWK), poinformował na Forum Bankowym 2024 wiceminister finansów Jurand Drop. Dodał też, że głównym wyzwaniem dla krajowego sektora bankowego jest kwestia dot. walutowych kredytów mieszkaniowych.

CZYTAJ WIĘCEJ
minister finansów Andrzej Domański.
Z rynku finansowego

Lokaty, akcje, obligacje i TFI – rząd wyjaśnia zasady zmian w podatku Belki

Ministerstwo Finansów ma gotowe założenia zmian w tzw. podatku Belki, które wkrótce będą przedmiotem obrad Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów (KERM) – to kwestia najbliższych dni, poinformował szef resortu Andrzej Domański. Zwolnione z podatku byłyby dochody z lokat o zapadalności powyżej roku odpowiadające wartości wynikającej z pomnożenia 100 tys. zł przez stopę depozytową NBP, obowiązywałaby także kwota wolna w odniesieniu do inwestycji w akcje, obligacje i TFI – wyliczana również jako iloczyn 100 tys. zł i stopy depozytowej lub jej mnożnika, dodał minister Andrzej Domański.

CZYTAJ WIĘCEJ
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister MRPiPS
Gospodarka | Rynek pracy | Z rynku finansowego

4-dniowy tydzień pracy łatwiejszy do wdrożenia niż 35-godzinny – wyniki badania MRPiPS

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) zleciło badania dotyczące możliwości i efektów skrócenia tygodnia pracy – z ich pobieżnych analiz wynika, że organizacyjnie łatwiejszy do wdrożenia byłby czterodniowy tydzień pracy niż skrócenie tygodnia pracy do 35 godzin, poinformowała szefowa resortu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Zapewniła, że w obu przypadkach krótszy tydzień pracy oznaczałby zachowanie tego samego wynagrodzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 216