Citi Foundation: milion dolarów dla polskich organizacji pozarządowych

Citi Foundation: milion dolarów dla polskich organizacji pozarządowych
Fot. stock.adobe.com / Alessandro Biascioli
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Citi Foundation, globalna fundacja Citi przekazała niemal 1 milion USD dla polskich organizacji pozarządowych. Wsparcie otrzymały projekty adresowane do grup, które istotnie ucierpiały wraz z pandemią, czyli kobiet, migrantów oraz młodych ludzi. Projekty wspierają każdą z grup w usamodzielnieniu się i realizacji planów o rozwoju lub założeniu własnego biznesu. Dodatkowo, w tym roku dzięki Citi Foundation do szpitali w Warszawie i Olsztynie trafiły mobilne respiratory oraz środki ochrony osobistej.

‒ Ten rok pozostaje bezprecedensowy ‒ mówi Citi Country Officer w Polsce, Prezes Citi Handlowy Sławomir S. Sikora. ‒ Wsparcia wymaga służba zdrowia, system edukacji, ale także polska gospodarka, która między innymi opiera się na działalności małych przedsiębiorców.

Docieramy do grup, które szczególnie ucierpiały w czasie pandemii, m.in. do kobiet, migrantów oraz młodych ludzi.

To ich wspieramy w naszych programach realizowanych wspólnie z polskimi organizacjami pozarządowymi.

Docieramy przy tym do grup, które szczególnie ucierpiały w czasie pandemii, m.in. do kobiet, migrantów oraz młodych ludzi. Każdy z naszych programów odpowiada na aktualne wyzwania z jakimi muszą się one zmierzać.

Czytaj także: Pomoc dla służby zdrowia to pomoc dla gospodarki

Specjalne programy dla młodzieży

‒ Nasza globalna inicjatywa Pathways to Progress wspiera młodych ludzi w osiągnięciu niezależności ekonomicznej.

We współpracy z naszymi wieloletnimi partnerami w Polsce byliśmy w stanie przeprojektować nasze programy w taki sposób, aby pomóc złagodzić konsekwencje pandemii wśród młodzieży i grup szczególnie narażonych na jej skutki ‒ powiedziała Florencia Spangaro, Chief Operating Officer, Citi Foundation.

Gdzie działa Citi Foundation

Citi Foundation od lat działa na rzecz promowania postępu gospodarczego i poprawy życia ludzi w społecznościach o niskich dochodach.

Tylko w ostatnich 5 latach przeznaczyła na rozwój lokalnych inicjatyw społecznych w 85 krajach świata ponad 390 mln dolarów. Poprawiając tym samym jakość życia ponad 4 mln ludzi. 

W marcu 2020 roku uruchomiła specjalny Fundusz w wysokości 15 000 000 USD na wsparcie działań humanitarnych związanych z walką ze skutkami rozprzestrzeniania się COVID – 19.

Polskie projekty społeczne

W polskie projekty społeczne angażuje się już od 2005 r., wspierając takie inicjatywy jak:

Shesnnovation Academy (Fundacja Perspektywy) ‒ wsparcie dla młodych naukowczyń i studentek, które chcą prowadzić firmę w obszarze STEM;

Biznes w kobiecych rękach ‒ największy program inkubacji i akceleracji dedykowany kobietom marzącym o własnym biznesie (Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet);

program rozwoju przedsiębiorczości (Fundacja THINK!);

Hello Entrepreneurship – program wsparcia przedsiębiorczości migrantów (Fundacja Ashoka).

Partnerem merytorycznym wszystkich inicjatyw realizowanych w Polsce jest Fundacja Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga.

Źródło: Citi Handlowy