Dennis Hussey odchodzi z zarządu Banku Handlowego

Dennis Hussey odchodzi z zarządu Banku Handlowego
City Handlowy - Logo (źródło: Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dennis Hussey, wiceprezes zarządu Citi Handlowy, podjął decyzję o zakończeniu pracy w banku z końcem czerwca 2022 r. Decyzja ta podyktowana jest powodami osobistymi.

Hussey objął stanowisko wiceprezesa zarządu Banku Handlowego 1 kwietnia 2020 r.

Czytaj także: Bank Handlowy z nowymi wiceprezesami >>>

Do zarządu powołany zostanie Andrzej Wilk

Zgodne z przyjętym w banku planem sukcesji, Prezes Zarządu Citi Handlowy Elżbieta Czetwertyńska w maju zarekomenduje Radzie Nadzorczej powołanie Andrzeja Wilka, obecnego szefa pionu zarządzania produktami detalicznymi, usługami maklerskimi, segmentami i siecią oddziałów Citi Handlowy, na stanowisko wiceprezesa zarządu nadzorującego bankowość detaliczną. Nadchodzące miesiące pozwolą na płynne przekazanie obowiązków.

 „Wyznacznikami dwuletniej kadencji Dennisa są profesjonalizm, wspieranie pracowników i dbanie o wysoki poziom świadczenia usług naszym klientom w czasach wielu wyzwań,” powiedziała Prezes Zarządu Citi Handlowy Elżbieta Czetwertyńska. „Jestem przekonana, że Andrzej Wilk jest idealnym kandydatem, żeby go zastąpić. To znakomity lider, o 28-letnim doświadczeniu w bankowości detalicznej zdobytym na wielu rynkach Europy i w Polsce.”

Doświadczenie zawodowe Andrzeja Wilka

Andrzej Wilk pracuje w Citi od 20 lat, z tego 12 lat w banku Citi Handlowy, m.in. jako CFO Citifinancial Central Europe, gdzie nadzorował rozwój ponad 200 oddziałów i punktów sprzedaży. Był także szefem Retail Banku na Węgrzech, w Czechach i Rumunii, a po powrocie do banku Citi Handlowy trzy lata temu, realizuje strategię powrotu działalności detalicznej do rentowności. Andrzej był w grupie pierwszych dwudziestu pracowników zatrudnionych w bankowości detalicznej Citi w Polsce w 1997 r.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 61,86 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews, Citi Handlowy