Kevin A. Murray, nowy szef centrum usług wspólnych Citi w Polsce

Kevin A. Murray, nowy szef centrum usług wspólnych Citi w Polsce
Kevin A. Murray. Źródło: Citi Handlowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Kevin A. Murray objął funkcję szefa oddziału Citibank Europe Plc, jednego z największych centrów usług wspólnych w Polsce. Kevin nadal będzie też nadzorował działalność Citi w Europie Środkowej (na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Czechach i Słowacji) ‒ poinformował Bank w wydanym komunikacie.

Kevin A. Murray jest związany z Citi od 33 lat. Od 1998 roku, pracował w Citi w Stanach Zjednoczonych, Azji, Afryce i Europie. Zanim objął obecne stanowisko, ponad cztery lata spędził w Budapeszcie jako szef operacji Citi na Węgrzech i w Europie Środkowej.

Citibank Europe Plc. rozpoczął swoją polską działalność w 2005 roku i obecnie zatrudnia niemal 5000 osób w dwóch lokalizacjach – w Warszawie i Olsztynie.

Znam Kevina od ponad 15 lat i cieszę się, że Citi Solutions Center w Polsce zyskuje tak bardzo doświadczonego menedżera

Jest to największe centrum operacyjne Grupy Citi w EMEA, świadczące kompleksowe usługi biznesowe dla klientów banku w 96 krajach.

Jako szef polskiego centrum operacyjnego, Kevin A. Murray będzie czuwał nad realizacją planów utrzymania dotychczasowego dynamicznego rozwoju tej instytucji.

Czytaj także: Citi Foundation: milion dolarów dla polskich organizacji pozarządowych

Kevin A. Murray o centrach operacyjnych

‒ Centra operacyjne to bardzo ważna część działalności Citi, w której zatrudnienie znajduje już niemal 70 proc. wszystkich pracowników grupy na świecie. W tej branży Polska to ważny oraz perspektywiczny rynek.

Citibank Europe Plc. rozpoczął swoją polską działalność w 2005 roku i obecnie zatrudnia niemal 5000 osób w dwóch lokalizacjach – w Warszawie i Olsztynie.

Chcemy nadal dynamicznie rozwijać zakres oferowanych usług, korzystając z niezwykłych atutów kraju: wykwalifikowanej kadry, obecności dużej liczby młodych, wykształconych i mówiących w wielu językach osób, i świetnego położenia geograficznego, które przyciąga do pracy tutaj obcokrajowców.

Mamy dla nich coraz lepszej jakości miejsca pracy w Warszawie i Olsztynie – powiedział Kevin A. Murray.

Czytaj także: Citi Handlowy: nowa odsłona Konta Osobistego z ofertą walutową

Sławomir S. Sikora o Citi Solutions Center w Polsce

‒ Znam Kevina od ponad 15 lat i cieszę się, że Citi Solutions Center w Polsce zyskuje tak bardzo doświadczonego menedżera.

Jestem przekonany, że jego umiejętności znakomicie wpiszą się w ponad piętnastoletni dynamiczny rozwój biznesu naszej grupy.

Jestem także pewien, że Kevin skutecznie zrealizuje ambitne plany centrum, które mimo pandemii, zatrudnia średnio sto osób w miesiącu ‒ powiedział Sławomir S. Sikora, Citi Country Officer Poland, który nadzoruje działalność grupy w Polsce.

Czytaj także: Pomoc dla służby zdrowia to pomoc dla gospodarki

Źródło: Citi Handlowy