Citi Handlowy najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce według Euromoney

Citi Handlowy najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce według Euromoney
Główna siedziba banku Citi Handlowy (fot. Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Brytyjski magazyn Euromoney przyznał Citi Handlowy prestiżowy tytuł "Best Investment Bank in Poland" za 2020 rok w prestiżowym konkursie Euromoney's Awards for Excellence. W zeszłym roku bank we współpracy z Citi wspierał polskie przedsiębiorstwa w największych międzynarodowych transakcjach fuzji i przejęć.

W ciągu ostatniego roku (kwiecień 2020-marzec 2021) Citi Handlowy brał udział we wszystkich najważniejszych transakcjach na rynku. Według danych Dealogic, był jedynym bankiem w Polsce, który znajdował się na podium pod względem wielkości portfela w każdej kategorii: ogłoszonych transakcji M&A, rynków kapitałowych, finansowania kredytów oraz na rynku dłużnym w tym okresie.

Czytaj także: Citi Handlowy współorganizatorem największej emisji zielonych obligacji w Polsce >>>

– Nagroda Euromoney potwierdza, że Citi Handlowy jest ważnym partnerem dla polskich firm, które chcą rozwijać swój biznes za granicą, jak i globalnych przedsiębiorstw, które działają w Polsce. Posiadamy świetne rozeznanie lokalnego rynku, ale i – poprzez grupe Citi – ekspertyzę na rynkach światowych. Obsługujemy największe polskie przedsiębiorstwa, lokalne i zagraniczne instytucje finansowe. Odpowiadamy też za relacje z największymi bankami w kraju. Zespół Banking, Capital Markets and Advisory zapewnia klientom finansowanie w różnych formach, takich jak kredyty, obligacje, project finance czy finansowanie akwizycyjne w celu przejęcia aktywów. Do tego dochodzi także doradztwo inwestycyjne przy fuzjach i przejęciach. Również ta działalność znacząco się rozszerzyła na przestrzeni ostatnich lat, a Citi i Citi Handlowy oferują całe spektrum produktów i rozwiązań, mówi Piotr Kosno, dyrektor zarządzający, Departament Klientów Strategicznych.

Citi Handlowy wspiera polskie firmy w ekspansji zagranicznej

Citi Handlowy aktywnie wspiera polskie firmy w ekspansji zagranicznej – w pierwszym kwartale 2021 roku był głównym kredytodawcą InPost w wartej 565 mln euro transakcji przejęcia wiodącego francuskiego dostawcy przesyłek. Wcześniej Dom Maklerski Citi Handlowy wraz z Citigroup Global Markets Europe pełnił funkcję odpowiednio lokalnego menedżera oraz globalnego koordynatora wartego 3.2 mld euro IPO InPostu, największego w historii debiutu w sektorze technologii w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Brał udział w IPO Allegro, największym IPO na warszawskiej giełdzie od czasu jej powstania.

The Best Investment Bank Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku finansowym.  Jest przyznawana od 1992 roku. W tym roku w konkursie napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń od banków w ponad 50 regionalnych i 100 krajowych kategoriach konkursu.

Źródło: Citi Handlowy