Wiceprezes ZBP: zawarto już ok. 33,7 tys. umów Bezpieczny Kredyt 2% i założono ok. 4,3 tys. Kont Mieszkaniowych

Wiceprezes ZBP: zawarto już ok. 33,7 tys. umów Bezpieczny Kredyt 2% i założono ok. 4,3 tys. Kont Mieszkaniowych
Agnieszka Wachnicka. Źródło: ZBP.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Liczba umów zawartych w ramach rządowego programu Bezpieczny Kredyt z oprocentowaniem 2% wzrosła do ponad 33,7 tys., podała wiceprezes Związku Banków Polskich (ZBP) Agnieszka Wachnicka. Dotychczas złożono ponad 67,1 tys. wniosków. Założono też ok. 4,3 tys. Kont Mieszkaniowych.

„Wydaje się, że wyhamowanie liczby wniosków w poprzednim raporcie to efekt wolnej środy 01.11. W ubiegłym tygodniu liczba wniosków wróciła do trendów obserwowanych od II poł. września. Liczba umów stabilnie” – napisała Agnieszka Wachnicka na swoim koncie na platformie X (dawniej Twitter).

Według prezentowanych przez nią danych, na 9 listopada br. liczba wniosków wyniosła 67 068 (+3 227 t/t), zawarto 33 677 umów (+ 3 248 t/t).

Czytaj także: Wiceprezes ZBP: już prawie 3,9 tys. Kont Mieszkaniowych i blisko 28,7 tys. kredytów w programie Pierwsze Mieszkanie

Około 4,3 tys. Kont Mieszkaniowych w ramach programu Pierwsze Mieszkanie

„Konta Mieszkaniowe +152 szt. t/t, łącznie 4 286 szt” – napisała Agnieszka Wachnicka na swoim profilu na platformie X (dawniej Twitter).

W ubiegłym tygodniu Agnieszka Wachnicka informowała, że do 2 listopada zawarto łącznie 4 134 umowy na rachunki mieszkaniowe.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Bezpieczny kredyt 2% | Program Pierwsze Mieszkanie od początku traktujemy priorytetowo

Program Pierwsze Mieszkanie = Program Bezpieczny Kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe

Program Bezpieczny Kredyt 2% dla osób chcących kupić pierwsze mieszkanie obowiązuje od lipca. Obejmuje m.in. dopłaty do rat kredytu mieszkaniowego (różnicy między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%). Dopłaty mają obowiązywać przez 10 lat.

Konto Mieszkaniowe to produkt przeznaczony dla osób, które w dniu otwarcia rachunku mają co najmniej 13 lat i nie ukończyły 45 lat. Nie mogą być również właścicielem domu lub mieszkania, z wyłączeniem sytuacji opisanych w ustawie regulującej zasady prowadzenia kont mieszkaniowych.

Konieczne jest dokonywanie na to konto comiesięcznych wpłat, nie niższych niż 500 zł oraz nie wyższych niż 2 tys. zł. Dopuszczalny jest brak jednej wpłaty w trakcie roku kalendarzowego, w dowolnie wybranym przez klienta miesiącu. Maksymalny okres prowadzenia konta to 10 lat.

Czytaj także: Bankowość i Finanse | Oszczędzanie | Sposoby na inflację

Źródło: ISBnews