Największy niezrzeszony bank spółdzielczy z rekordowym zyskiem w III kwartale

Piotr Skoczek, wyznaczony przez Radę Nadzorczą KBS do czasowego pełnienia funkcji p.o. prezesa zarządu, podkreśla:
„Bank jest w dobrej, stabilnej sytuacji. Przed nami wiele wyzwań, w tym związanych z poprawą i rozszerzeniem akcji kredytowej oraz intensyfikacją procesów windykacyjnych”.
Piotr Skoczek, jako tymczasowy prezes podkreśla także, że priorytetami są dalszy rozwój i optymalizacja operacji bankowych.
Czytaj także: Klienci Krakowskiego Banku Spółdzielczego z dostępem do płatności mobilnych BLIK
Dobra kondycja finansowa KBS
Były prezes Tomasz Styczyński, który złożył rezygnację z końcem października z przyczyn osobistych, w swym oświadczeniu wyraził satysfakcję z dotychczasowych osiągnięć:
„Konsekwencją dobrej współpracy Zarządu i Rady Nadzorczej są rekordowe zyski osiągane przez Bank od początku mojej kadencji.
Jestem przekonany, że pozostawiam Bank w bardzo dobrej sytuacji finansowej i organizacyjnej. Ufam, że dobre kierunki będą kontynuowane”.
Czytaj także: Rezygnacja prezesa Krakowskiego Banku Spółdzielczego
34 tysiące spółdzielców-udziałowców KBS
Nowy model biznesowy, który KBS przyjął, przyniósł w 2022 roku rekordowy zysk netto blisko 73 mln złotych. W pierwszym półroczu 2023 roku zysk netto przekroczył 50 mln zł, co stanowi wzrost o 59% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.
Krakowski Bank Spółdzielczy, będący największym niezrzeszonym bankiem spółdzielczym w Polsce, z sukcesem realizuje strategię transformacji.
Właścicielami Banku jest ponad 34 tysiące spółdzielców, co podkreśla jego silne korzenie społecznościowe i solidną bazę kapitałową.