Bank Spółdzielczy w Działdowie z/s w Lidzbarku 50. bankiem spółdzielczym w Systemie Usług SGB

Bank Spółdzielczy w Działdowie z/s w Lidzbarku 50. bankiem spółdzielczym w Systemie Usług SGB
Źródło: SGB-Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Spółdzielczy w Działdowie z/s w Lidzbarku jest 50. bankiem spółdzielczym, który przystąpił do Systemu Usług SGB (SUS) i zintegrował z nim swoje dane, poinformował SGB-Bank.

SUS to kompleksowy model zarządzania usługami udostępnianymi wszystkim bankom Zrzeszenia przez SGB-Bank SA.

Dzięki niemu banki uzyskują dostęp do profesjonalnych zasobów technicznych, kompetencyjnych i infrastrukturalnych, a także do bogatych źródeł produktów, narzędzi informatycznych i nowych rozwiązań technologicznych.

Jak funkcjonuje i jakie usługi zapewnia System Usług SGB?

W pakiecie Systemu Usług SGB znajdują się m.in: system centralny, bankowość internetowa, usługi z zakresu sprawozdawczości, system antyfraudowy FDS, Platforma SGB, narzędzia AML, całodobowe Call Center oraz aplikacja SGB Mobile dla klientów indywidualnych, firm, a także najmłodszych. To nie wszystko.

SUS to także kantor, konto na selfie, kredyty online oraz bardzo ważne wsparcie dla banków: cykliczne szkolenia. Te usługi to dorobek ostatnich kilku lat działalności SGB-Banku.

Czytaj także: Co przeszkadza bankom spółdzielczym?

Korzyści przystąpienia do SUS

Jarosław Gawenda, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Działdowie z/s w Lidzbarku, wystawia Systemowi Usług SGB bardzo pochlebną opinię: 

– Jeśli chcemy liczyć się na konkurencyjnym rynku usług finansowych, musimy mieć dostęp do najnowocześniejszych narzędzi informatycznych – ocenia prezes Jarosław Gawenda.

– Przystąpienie do SUS zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i daje nowe możliwości. Będziemy mogli skupić się przede wszystkim na tym, co w bankowości spółdzielczej jest najważniejsze – dostarczaniem naszym klientom produktów i usług na jak najwyższym poziomie.

Podziękowania należą się wszystkim pracownikom SGB, którzy biorą udział w tym ważnym przedsięwzięciu – dodaje.

Czytaj także: Usługa monitorowania kart (FDS) dostępna w bankach spółdzielczych SGB

Współpraca Banku Spółdzielczego w Działdowie z/s w Lidzbarku, SGB-Banku SA oraz Asseco Poland

Projekt wdrożeniowy, który trwał zaledwie kilka miesięcy, nie zostałby zrealizowany bez ogromnego zaangażowania i współpracy pracowników Banku Spółdzielczego w Działdowie z/s w Lidzbarku, SGB-Banku SA oraz Asseco Poland. Wspólna praca i determinacja w dążeniu do ostatecznego celu jakim było udane wdrożenie produkcyjne zakończyły się sukcesem w miniony weekend.

System Usług SGB to wspólna, zrzeszeniowa platforma technologiczno-procesowa, z której banki spółdzielcze mogą korzystać pakietowo, na zasadach subskrypcyjnych, w korzystnych dla siebie cenach. W modelu prawnym, na którym oparto SUS, obowiązuje zasada przejrzystości i równych praw dla wszystkich partnerów.

Banki są w tym przypadku zarówno partnerami współtworzącymi system, jak i jego klientami, otrzymującymi od SGB-Banku specjalistyczne wsparcie w zakresie administrowania systemami operacyjnymi, usługami bezpieczeństwa, analizy transakcji  i sprawozdawczości.

Z perspektywy banków, które korzystają z SUS, korzystanie z systemu to inwestycja w przyszłość. Posiadanie najnowocześniejszych narzędzi technologicznych jest dla lokalnego banku realnym wsparciem w codziennej pracy i obsłudze klienta.

Zapewnia bezpieczeństwo danych, szybkość w podejmowaniu decyzji finansowych i możliwość precyzyjnego, spersonalizowanego kształtowania ofert. Poprzez jakość stosowanych rozwiązań technologicznych i ich dostępność wynosi też relacje banku spółdzielczego z klientami na wysoki, wcześniej nie notowany poziom.

W kolejnych latach planowane jest wdrożenie kilkudziesięciu kolejnych banków do SUS.

Czytaj także: Dlaczego przedsiębiorcy wybierają banki spółdzielcze SGB? – wystartowała kolejna kampania SGB

Źródło: SGB-Bank SA