Rezygnacja prezesa Krakowskiego Banku Spółdzielczego

Rezygnacja prezesa Krakowskiego Banku Spółdzielczego
Tomasz Styczyński. Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W dniu 24.10.2023 roku Pan Tomasz Styczyński złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego. Zgodnie z planem sukcesji, zarządzanie bankiem powierzone zostało Wiceprezesowi Zarządu Mariuszowi Kumorkowi, napisano na stronach Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Tomasz Styczyński w przekazanym na ręce Przewodniczącego Rady Nadzorczej KBS oświadczeniu zaznaczył, że powody złożenia rezygnacji są osobiste. Jednocześnie wymienił osiągnięcia Banku za jego kadencji.
„Konsekwencją dobrej współpracy Zarządu i Rady Nadzorczej są rekordowe zyski osiągane przez Bank od początku mojej kadencji, poprawa wskaźników ekonomiczno-finansowych, istotny spadek kredytów zagrożonych, wdrażane projekty transformacyjne związane z nowym modelem biznesowym. Jestem przekonany, że pozostawiam Bank w bardzo dobrej sytuacji finansowej i organizacyjnej. Ufam, że dobre kierunki będą kontynuowane” – napisał Tomasz Styczyński, życząc dalszych sukcesów Krakowskiemu Bankowi Spółdzielczemu i jego pracownikom na czele z Radą Nadzorczą i Zarządem.

Czytaj także: Bank Pekao: dwóch wiceprezesów rezygnuje ze stanowiska z powodu „odmiennej wizji rozwoju”>>>

Podziękowania KBS

W komunikacie banku czytamy jeszcze: „Krakowski Bank Spółdzielczy dziękuje Panu Tomaszowi Styczyńskiemu za jego ciężką pracę i wkład w pozytywną zmianę Banku życząc mu nowych wyzwań i wielu sukcesów.”

Zarząd kierowany przez Wiceprezesa Mariusza Kumorka, do czasu powołania przez Radę Nadzorczą osoby p.o. Prezesa Zarządu, kontynuuje wdrażanie nowego modelu biznesowego Banku, jak również wszystkich istotnych inicjatyw i działań zapoczątkowanych przez Radę Nadzorczą w połowie 2020 roku – napisano w komunikacie.

Czytaj także: Najwyższy w historii zysk Krakowskiego Banku Spółdzielczego>>>

Źródło: Krakowski Bank Spółdzielczy / KBS