Autor: RL

Andrzej Jarczyk,
Kadry

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych z nowym prezesem

Rada Nadzorcza TUW PZUW powołała od 17 czerwca 2024 roku w skład zarządu Towarzystwa Andrzeja Jarczyka. Od tego dnia pełnić będzie funkcję Prezesa Zarządu, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do uzyskania tej zgody, Andrzej Jarczyk będzie pełnił obowiązki Prezesa Zarządu. Dodatkowo od 2 września 2024 roku w skład zarządu TUW PZUW został powołany Maciej Rudziński, poinformował ubezpieczyciel.

CZYTAJ WIĘCEJ
Z rynku finansowego

Sektor pośrednictwa finansowego z rekordową sprzedażą kredytów hipotecznych w pierwszym kwartale 2024 roku

„Ostatni kwartał 2023 r. pod względem sprzedaży kredytów hipotecznych był
u pośredników najlepszy od czterech lat. W pierwszych trzech miesiącach tego roku ten wynik został dodatkowo poprawiony. To kolejny raz pokazuje, jak ważnym kanałem dystrybucji kredytów hipotecznych są pośrednicy finansowi – wskazuje Marcin Czugan, Prezes Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
kalkulator i klocki z napisem 2024 na banknotach, długopis
Gospodarka

Inflacja wkrótce powyżej celu inflacyjnego

„Dzisiejsze dane są spójne z naszym scenariuszem, zgodnie z którym w marcu inflacja osiągnęła swoje minimum lokalne. Prognozujemy, że kolejne miesiące przyniosą stopniowy wzrost inflacji związany w znacznym stopniu z wygaszaniem działań osłonowych w obszarze cen nośników energii i wzrostem dynamiki cen żywności’ – napisał w swoim komentarzu Jakub Olipra, Starszy Ekonomista w Credit Agricole Bank Polska odnosząc się do danych GUS z 15 maja o inflacji w kwietniu, która wyniosła 2,4% r/r .

CZYTAJ WIĘCEJ
Z rynku finansowego

Grupa BOŚ BANK z solidnymi wynikami w I kwartale 2024 roku

Grupa Banku Ochrony Środowiska zakończyła pierwszy kwartał solidnymi wynikami, notując kilkuprocentowy wzrost zarówno wyniku odsetkowego, jak i prowizyjnego. Znacząco, bo o blisko 50% rok do roku, wzrosła sprzedaż nowych kredytów udzielonych przez BOŚ. Jednocześnie, pozytywne efekty przynoszą działania zmierzające do poprawy struktury i jakości portfela kredytowego banku, co pozwoliło obniżyć wskaźnik NPL do poziomu 13,4% z 15,3% przed rokiem – powiedział Bartosz Kublik, wiceprezes zarządu kierujący pracami zarządu BOŚ cytowany w informacji prasowej banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
BNP Paribas Bank Polska S.A.
Z rynku finansowego

Wyższy od oczekiwań zysk netto BNP Paribas Bank Polska S.A. w I kwartale 2024 roku

Zysk netto grupy BNP Paribas Bank Polska w I kwartale 2024 roku wzrósł do 590,6 mln zł z 488 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku był o 12 proc. wyższy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 529,6 mln zł. Prezes Przemek Gdański sugeruje, że bank nie weźmie udziału w rządowym programie „Kredyt na start”.

CZYTAJ WIĘCEJ
WIBOR
Uncategorized

Nie ma prac równoległych do Naczelnej Grupy Roboczej ds Reformy Wskaźników Referencyjnych

Piątkowa wypowiedź prezesa NBP ws. wskaźników referencyjnych podczas cyklicznej konferencji prasowej banku centralnego została źle zrozumiana – działania, o których mówił Adam Glapiński były konsultowane w Narodowej Grupie Roboczej (NGR), nie ma prac alternatywnych do NGR – poinformował prezes Związku Banków Polskich Tadeusz Białek. Dodał, że propozycje NBP dotyczą rynku repo, podaje PAP Biznes.

CZYTAJ WIĘCEJ
Tadeusz Białek , FBB 2024
Wydarzenia | Cyberbezpieczeństwo

Razem tworzymy bezpieczną przyszłość finansów – ponad 500 bankowców uczestniczy w Forum Bezpieczeństwa Banków

Forum Bezpieczeństwa Banków w swoich założeniach jest odpowiedzią Związku Banków Polskich na zapotrzebowanie środowiska bankowego na organizację wydarzeń traktujących o aktualnych tematach z obszaru bezpieczeństwa banków i ich klientów. Bezpieczeństwo stanowi integralny element bankowego DNA – mówił w swoim wystąpieniu otwierającym XIII edycję Forum dr Tadeusz Białek prezes ZBP.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 42