Klient zanurzony w technologii – BankTech 2023

Klient zanurzony w technologii – BankTech 2023
Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
„Klient zanurzony w technologii” – tak brzmi hasło przewodnie konferencji BankTech 2023. Konferencja organizowana w ramach Horyzontów Bankowości przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Miesięcznik Finansowy BANK we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Konferencja odbędzie się 20 czerwca 2023 r., w Hotelu Novotel Centrum w Warszawie, ul. Marszałkowska 94.

Wczytanie się w potrzeby klienta jest dziś kluczem do budowy trwałych relacji – by jednak te relacje zoptymalizować konieczna jest digitalizacja wszystkich procesów przedsiębiorstwa.

Wśród zaproponowanych przez Radę Programową tematów konferencji BankTech 2023 na pierwsze miejsce wysuwa się więc kwestia hiperpersonalizacji i relacji z klientem, w szczególności poprzez wykorzystanie rozwiązań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Polska bankowość z cyfrowego punktu widzenia jest w gronie światowych technologicznych liderów. Jednak klient porównuje rozwiązania technologiczne różnych gałęzi gospodarki – dziś bankowość to budowa kompleksowej gospodarki cyfrowej z wykorzystaniem rozwiązań i doświadczeń wielu branż.

Procesy cyfryzacji dalece wykraczają poza doświadczenia jednego segmentu gospodarki – dlatego tematyka konferencji rozwinięta została o wyzwania technologiczne firm niebankowych, które trwale wzmacniają onlinowe relacje z klientem. Budowa spersonalizowanych usług i produktów nie może pomijać także wątku klientocentryczności oraz customer journey.

Czytaj także: Gospodarka i bankowość w cieniu kredytów walutowych>>>

Finansowanie gospodarki cyfrowej

Ostatnie lata udowodniły także, że coraz ważniejszy staje się aspekt ochrony prywatności klienta w świecie wirtualnym i budowy tarczy chroniącej dane przedsiębiorstwa przed wszystkimi zagrożeniami sieci. Tegoroczna agenda konferencji uwzględnia udział przedstawicieli wielu branż i firm, które posiadając szerokie doświadczenie technologiczne tworzą inny wymiar usług i produktów.

Rozwój gospodarki cyfrowej wiąże się także ze stałymi nakładami, a finansowanie zmian technologicznych w burzliwych ekonomicznie okresach to pytanie o możliwości inwestycyjne sektora bankowego, zarówno związane z modernizacją własnych rozwiązań, jak również finansowaniem potrzeb przedsiębiorców i konsumentów.

Niestety dziś obraz potencjału ekonomicznego krajowej bankowości zdecydowanie różni się od możliwości tych instytucji jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu i odbiega od zdolności ekonomicznych banków innych krajów europejskich. Ograniczenia krajowych banków związane są m.in. z aspektem sporów w obszarze kredytów walutowych.

W tym zakresie czerwcowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej może mieć kluczowe znaczenie dla całej krajowej gospodarki, w tym rozwoju gospodarki cyfrowej oraz wzmacniania cyberodporności. Mając na względzie wagę problemu tematykę tę przedstawimy w debacie prezesów, otwierającej Konferencję.

Ranking Banków „Miesięcznika Finansowego BANK”

Tradycyjnie częścią projektu Horyzonty Bankowości 2023 jest również Ranking Banków „Miesięcznika Finansowego BANK” – jeden z najbardziej prestiżowych i najczęściej cytowanych rankingów banków w Polsce.

Ranking dotrze do czytelników w postaci dodatku w czerwcowym wydaniu „Miesięcznika Finansowego BANK”. Zostanie również przekazany przedstawicielom banków biorącym udział we wszystkich eventach w ramach inicjatywy Horyzonty Bankowości 2023.

IX. polska edycja Konkursu „Etyka w finansach”

Podczas Konferencji zostaną także ogłoszone wyniki IX. polskiej edycji Konkursu „Etyka w finansach”.

Konkurs jest organizowany przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich i jest jedną z form promocji postaw etycznych i zachęcania młodych pracowników instytucji finansowych do dzielenia się swoimi pomysłami na to, jak można kształtować kulturę etyczną i rozwiązywać dylematy etyczne.

Rejestracja

Dla pracowników banków oraz kadry naukowej – uczestnictwo jest bezpłatne.

Pozostałe instytucje zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o kontakt: konferencje@bank.pl

Źródło: BANK.pl