Artykuły ze źródła: BANK.pl

„Cyberdojrzali. Bądź mądrzejszy od oszusta”
Cyberbezpieczeństwo | Edukacja finansowa

„Cyberdojrzali. Bądź mądrzejszy od oszusta” na platformie ABCsenior.com – szkolenie online

Cyberzagrożenia stają się coraz bardziej powszechne i wyrafinowane. Zapewne coraz częściej zdarza się nam odebrać podejrzany SMS lub telefon, który na pierwszy rzut oka wydawał się wiarygodny. Aby skutecznie chronić się przed cyberprzestępcami niezbędna jest wiedza na temat rodzajów i mechanizmów potencjalnych zagrożeń, podkreślają eksperci Banku Pocztowego.

CZYTAJ WIĘCEJ
laptop, na ekranie Microsft 365 ikony
Cyberbezpieczeństwo

CrowdStrike: globalna awaria systemu Microsoftu wynikła z naszego błędu, to nie był cyberatak

Globalną awarię systemu operacyjnego Microsoftu spowodował nasz błąd, to nie był cyberatak – przekazał w piątek (19.07.2024) szef specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie firmy CrowdStrike, George Kurtz. Ekspert cytowany przez Reutersa ocenia, że problemu nie da się rozwiązać zdalnie, a naprawa może potrwać nawet do kilku dni.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bank Millennium, kredyt pomostowy z dotacją
Z rynku finansowego

Kredyt pomostowy Banku Millennium pozwala sfinansować koszty kwalifikowane inwestycji w części objętej dotacją UE

Jak zapewnić kompleksowe finansowanie inwestycji objętych dotacjami unijnymi? Rozwiązaniem jest propozycja Banku Millennium połączenia kredytu pomostowego z dotacją z długoterminowym kredytem inwestycyjnym. Kredyt pomostowy pozwala firmom sfinansować koszty kwalifikowane inwestycji w części objętej dotacją i udzielany jest w kwocie równej jej wysokości. Pozostałą część inwestycji pokryje długoterminowy kredyt inwestycyjny. W przypadku, gdy przedmiot finansowania dotyczy tzw. zielonej inwestycji, czyli np. transformacji energetycznej firmy, zmniejszeniu materiałochłonności produkcji, firma może liczyć w Banku Millennium na preferencyjne warunki – brak prowizji za udzielenie finansowania i okres kredytowania wynoszący nawet 15 lat, poinformował Bank.

CZYTAJ WIĘCEJ
wykres i wektor w górę
Gospodarka | Z rynku finansowego

GUS: w czerwcu ’24 produkcja przemysłowa wzrosła r/r w 21 z 34 działów przemysłu

Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 21 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w czerwcu 2024 roku, poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). Produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych wzrosła o 0,3% r/r w czerwcu 2024 r. Ceny producentów spadły o 6,1% r/r w czerwcu br., zaś w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,1%.

CZYTAJ WIĘCEJ
EBOR, EBOIR. Smartfon z logo
Z rynku finansowego | Gospodarka

EBOR zatwierdził nową strategię dla Polski do 2029 roku, trzy priorytety będą kluczowe

Rada Dyrektorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zatwierdziła nową strategię krajową dla Polski na lata 2024-2029. Strategia określa trzy priorytety Banku wobec Polski: przyspieszenie zielonej transformacji, wspieranie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez innowacyjność, cyfryzację i dobre zarządzanie oraz wzmacnianie odporności i integracji gospodarczej, podał Bank.

CZYTAJ WIĘCEJ
zastępca przewodniczącego KNF Marcin Mikołajczyk
Z rynku finansowego | Nieruchomości

Marcin Mikołajczyk o skutkach Rekomendacji WFD dla banków i klientów detalicznych

Wprowadzenie przez KNF nowego wymogu dot. finansowania długoterminowego przełoży się na uatrakcyjnienie bankowej oferty kredytów hipotecznych na okresowo stałą stopę procentową, także pod względem cenowym oraz spopularyzuje tego typu kredyty. Banki, aby spełnić nowy wymóg, będą musiały wyemitować łącznie papiery dłużne na ok. 15 mld zł, ale nie powinno być problemu z ich uplasowaniem – poinformował PAP Biznes zastępca przewodniczącego KNF Marcin Mikołajczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ
Nowa oferta dla chcących oszczędzać w bankach spółdzielczych SGB
Bankowość spółdzielcza

Nowa oferta dla chcących oszczędzać w bankach spółdzielczych SGB

Z aplikacją SGB Mobile oszczędzanie jest niezwykle proste. Dla najmłodszych przygotowano w aplikacji Skarbonkę, dla klientów pełnoletnich – Cel Oszczędnościowy. Rachunek jest dostępny wyłącznie w aplikacji SGB Mobile. Można go zasilać w dowolnym momencie środkami z wszystkich rachunków w danym banku spółdzielczym lub przelewem z innego banku, czytamy w komunikacie prasowym SGB-Banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
zderzenie 2 samochodów
Z rynku finansowego | Prawo i regulacje

Rząd proponuje podwyższenie sum gwarancyjnych w ubezpieczeniach OC

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji o Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, który dostosowuje polskie prawo do unijnych przepisów dotyczących ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody, które powstały w związku z ruchem pojazdów mechanicznych, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Dotyczy to także egzekwowania obowiązku ubezpieczania takiej odpowiedzialności.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1061