Artykuły ze źródła: Haitong Bank

Logo Haitong Bank
Z rynku finansowego

Haitong Bank systematycznie rośnie; wyniki finansowe za rok 2021

Haitong Bank opublikował wyniki finansowe za 2021 r. – w ujęciu globalnym odnotował zysk netto w wysokości 3,6 mln EUR, przy przychodach z działalności bankowej na poziomie 89 mln EUR. Wyniki Banku świadczą o odporności na długotrwałe skutki pandemii oraz niestabilną sytuacją makroekonomiczną, a także o tym, że podjęte działania mające na celu utrzymanie rentowności przynoszą wymierne efekty. Na koniec ubiegłego roku wskaźnik CET1 wynosił 18,9 procent, wskazując na silną pozycję płynnościową i kapitałową Banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej
Kadry

Nowy dyrektor wykonawczy w Haitong Banku

Do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku dołączył Marcin Kasiński. Finansista posiada ponad 25-letnie doświadczenie, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Na stanowisku dyrektora wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej, odpowiedzialny jest za nowe transakcje kapitałowe i dłużne oraz te w obszarze fuzji i przejęć. Władze Polskiego Oddziału Haitong Banku podkreślają, że to kolejny krok w poszerzaniu kompetencji całego zespołu, czytamy w komunikacie Banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Logo Haitong Bank
Z rynku finansowego

Haitong Bank stabilny w czasie pandemii: 1,6 mln euro zysku netto w 2020 roku

Haitong Bank opublikował wyniki finansowe za 2020 r. W ujęciu globalnym bank inwestycyjny odnotował zysk netto na poziomie 1,6 mln EUR, przy przychodach z działalności bankowej wynoszących 82 mln EUR. Instytucja w okresie dynamicznych zmian na rynkach finansowych wzmocniła swoją pozycję kapitałową i płynnościową. Na koniec ubiegłego roku wskaźnik CET1 wynosił 22,7 proc., a TCR 28,5 proc.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 1