Kolejna zmiana kadrowa w warszawskim oddziale Haitong Banku

Kolejna zmiana kadrowa w warszawskim oddziale Haitong Banku
Konrad Księżopolski. Fot. Robert Gardziński/Fotorzepa/Haitong Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Konrad Księżopolski został Dyrektorem Wykonawczym w dziale M&A Haitong Banku w Warszawie. Na obecnym stanowisku wykorzystywać będzie doświadczenie zdobyte przez lata pracy w biurze maklerskim banku, gdzie zajmował się spółkami z sektorów TMT (technologia, media, telekomunikacja) oraz handlu detalicznego/e-commerce. Władze polskiego oddziału podkreślają, że liczą na kolejne lata współpracy z ekspertem, poinformował Bank.

Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Dziale M&A w Haitong Banku w Warszawie, Konrad Księżopolski odpowiada za generowanie i strukturyzację nowych transakcji.

Ekspert skupia się na sektorach nowych technologii oraz handlu detalicznego/e-commerce – to między innymi takim spółkom poświęcał szczególną uwagę przez ostatnie lata pracy w banku, kiedy zajmował stanowisko Szefa Działu Analiz. 

Dyrektor wykonawczy z doświadczeniem analityka giełdowego

– Konrad Księżopolski to nie tylko człowiek z dużym doświadczeniem w sektorze finansowym oraz ponadprzeciętną znajomością spółek zajmujących się szeroko pojętymi nowymi technologiami. To także wieloletni członek naszego zespołu.

Właśnie dlatego zależało nam bardzo, by mimo reorganizacji naszej działalności, wypracować model dalszej współpracy. To, że udało nam się znaleźć sposób, by zatrzymać Konrada w naszych strukturach uważam za ogromy sukces. Jestem przekonany, że czeka nas jeszcze wiele wspólnych projektów – mówi Ryszard Hermanowski, Dyrektor Zarządzający w Polskim Oddziale Haitong Banku.

Konrad Księżopolski – 20 lat pracy w sektorze finansowym

Konrad Księżopolski to ekspert z niemal 20-letnim doświadczeniem na rynku finansowym. Jest absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył dwa kierunki – Bankowość i Finanse oraz Zarządzanie i Marketing.

Pracę rozpoczynał w Domu Maklerskim Banku Millenium oraz w Wood&Company. W 2011 roku dołączył do zespołu warszawskiego oddziału Espirito Santo Investment Bank – banku inwestycyjnego, który w 2013 roku został przejęty przez Grupę Haitong. 

Pracując w biurze maklerskim Haitong Banku Konrad Księżopolski był wielokrotnie uznawany jednym z najlepszych analityków giełdowych w Polsce.

Od 2013 roku Konrad Księżopolski rok rocznie wygrywał bądź zajmował czołowe pozycje w rankingu analityków giełdowych Gazety giełdy i inwestorów Parkiet w sektorach TMT/gaming/detal/e-commerce.

Źródło: Haitong Bank