Nowy dyrektor wykonawczy w Haitong Banku

Nowy dyrektor wykonawczy w Haitong Banku
Marcin Kasiński. Źródło: Haitong Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Do zespołu Polskiego Oddziału Haitong Banku dołączył Marcin Kasiński. Finansista posiada ponad 25-letnie doświadczenie, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Na stanowisku dyrektora wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej, odpowiedzialny jest za nowe transakcje kapitałowe i dłużne oraz te w obszarze fuzji i przejęć. Władze Polskiego Oddziału Haitong Banku podkreślają, że to kolejny krok w poszerzaniu kompetencji całego zespołu, czytamy w komunikacie Banku.

W branży finansowej Marcin Kasiński znany jest przede wszystkim jako osoba zaangażowana w strukturyzowanie wykupu LBO Polkomtela (3,4 mld EUR) oraz transakcję dla węgierskiego MOL (1,5 mld EUR). Oba projekty zostały uhonorowane tytułem Deal of the Year, przyznawanym przez IFR oraz Global Capital.

Przed dołączeniem do Polskiego Oddziału Haitong Banku, pracował w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, gdzie do jego obowiązków należała realizacja emisji dłużnych i kapitałowych.

Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w Polskim Oddziale Haitong Banku, Marcin Kasiński odpowiada za generowanie i  strukturyzację nowych transakcji w obszarach M&A, Equity Capital Markets oraz Debt Capital Markets.

Czytaj także: Polskie banki atrakcyjne dla inwestorów?

Wzmocnienie Departamentu Bankowości Inwestycyjnej

– Niezmiennie szukamy do naszego zespołu osób, które swoją wiedzą mogłyby wzmacniać wartość Haitong Banku w Polsce. Marcin Kasiński ma ponad 25 lat doświadczenia. Pracował w największych, międzynarodowych podmiotach związanych z bankowością inwestycyjną.

W trakcie swojej dotychczasowej kariery zaaranżował ponad 150 złożonych transakcji dla dużych korporacji, agencji rządowych i instytucji finansowych. Jestem dumny mogąc go powitać w naszym zespole i liczę, że jego wiedza i kompetencje umocnią nasz Departament Bankowości Inwestycyjnej – mówi Ryszard Hermanowski, Head of Investment Banking Haitong Bank w Polsce.

Czytaj także: Haitong Bank stabilny w czasie pandemii: 1,6 mln euro zysku netto w 2020 roku

Międzynarodowe doświadczenie

Marcin Kasiński większość swojej kariery spędził w londyńskim City. To właśnie tam, w podmiotach takich jak inwestycyjna część Credit Agricole, w banku Societe Generale oraz w SMBC zdobywał doświadczenie w obszarze długu, relacji z klientami oraz doradztwa, nadzorując region Europy Centralnej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Po powrocie do kraju był Dyrektorem Zarządzającym Banku Gospodarstwa Krajowego odpowiedzialnym za Pion Inwestycji Kapitałowych i Współpracy Międzynarodowej.

Jego doświadczenie obejmuje również funkcje w radach nadzorczych MCI Capital, funduszu infrastrukturalnego Marguerite oraz KFK S.A. Marcin Kasiński jest absolwentem studiów podyplomowych Politechniki Wrocławskiej i Central Connecticut State University.

Źródło: Haitong Bank