Thanh Nguyen Ngoc wzmacnia zespół polskiego oddziału Haitong Banku

Thanh Nguyen Ngoc wzmacnia zespół polskiego oddziału Haitong Banku
Janek Thanh Nguyen Ngoc. Źródło: Haitong Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Utrzymywanie relacji z azjatyckimi inwestorami oraz wsparcie przy polsko-chińskich transakcjach - to najważniejsze obowiązki, za jakie Thanh Nguyen Ngoc jest odpowiedzialny na stanowisku nowego Senior Bankera w Haitong Banku w Warszawie. Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w doradztwie finansowym zdobywane między innymi w polskim oddziale Bank of China, poinformował Bank.

W zespole Haitong Banku Thanh Nguyen Ngoc jako Senior Banker będzie odpowiedzialny za relacje z polskimi oraz chińskimi klientami.

Jego priorytetem będzie utrzymywanie więzi z azjatyckimi inwestorami i instytucjami w regionie CEE oraz Polsce, takimi jak Polsko-Chińska Główna Izba Gospodarcza (SinoCham), czy Hong Kong Trade Development Council.

Dodatkowo ekspert będzie wspierać zespół M&A przy polsko-azjatyckich transakcjach.

Czytaj także: Haitong Bank z trzykrotnym wzrostem zysku netto w 2022 roku

Haitong Bank – kierunek Azja

– Zgodnie z naszą globalną strategią zwiększania obecności Haitong Banku na rynkach azjatyckich zdecydowaliśmy się wzmocnić kompetencje naszego zespołu w tym zakresie. Thanh Nguyen Ngoc posiada know-how w prowadzeniu relacji z chińskimi inwestorami i 7-letnie doświadczenie w doradztwie finansowym dla szerokiego grona klientów, w tym podmiotów prywatnych i państwowych.

W Haitong Banku będzie szlifował swoje umiejętności i poszerzał wiedzę o rynkach finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów Fixed Income i M&A oraz Structured Finance – mówi Ryszard Hermanowski, Head of Investment Banking Haitong Bank w Polsce.

Czytaj także: Tomasz Wirth nowym dyrektorem wykonawczym w polskim oddziale Haitong Banku

Thanh Nguyen Ngoc – doświadczenie zawodowe

Przed dołączeniem do polskiego oddziału Haitong Banku Thanh Nguyen Ngoc pracował między innymi jako Banker w Industrial and Commercial Bank of China (ICBC). Asystował tam w finansowaniu takich transakcji jak przejęcie Polmos Bielsko-Biała przez Stock Spirits czy parków M1 przez spółkę EPP.

Wcześniej w Bank of China doradzał takim klientom jak China Harbour Engineering Company, China Minmetals Corporation, czy Hengtong Group.

Thanh Nguyen Ngoc jest absolwentem wydziału ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego.

Posiada również dyplom Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz certyfikat Financial Modeling & Valuation Analyst uzyskany w Corporate Finance Institute.

Płynnie włada językiem angielskim, wietnamskim, mandaryńskim i polskim.

Czytaj także: Warszawski oddział Haitong Banku zawiesza część swojej działalności w Polsce

Źródło: Haitong Bank