Warszawski oddział Haitong Banku zawiesza część swojej działalności w Polsce

Warszawski oddział Haitong Banku zawiesza część swojej działalności w Polsce
Logo Haitong Bank Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W poniedziałek, 23 stycznia br., warszawski oddział Haitong Banku przekazał do Komisji Nadzoru Finansowego informację o planowanym zawieszeniu działalności pionów Equity Capital Markets oraz Equity Research, ponieważ ta działalność wykracza poza strategię rozwoju Haitong Banku na rynkach Europy i Ameryki Południowej, czytamy w informacji prasowej banku.

W ostatnich latach Haitong Bank S.A. kosekwentnie  zwiększał swoją ekspozycję na polski rynek poprzez aktywny udział jako subemitent w organizowanych emisjach obligacji dla klientów korporacyjnych, a także jako organizator finansowania i kredytodawca w transakcjach kredytowych.

Warszawski oddział Haitong Banku podjął działania mające na celu dopasowanie swojej działalności do strategii Haitong Banku działającego na rynkach w Europie, Ameryce Południowej i Makao.

Oddział w Warszawie zamierza kontynuować budowę swojej pozycji rynkowej poprzez wykorzystanie globalnej pozycji Grupy Haitong w Azji (w szczególności w Chinach, gdzie jest wiodącym bankiem inwestycyjnym), Europie i Ameryce Południowej.

W przyszłości warszawski oddział Haitong Bank będzie koncentrował się na dalszym rozwoju podstawowych obszarów, w których Haitong Bank zbudował przewagę konkurencyjną – tj. Fixed Income, M&A oraz Structured Finance / Trade Finance.

W obszarze M&A, warszawski oddział Haitong Banku będzie nadal wspierał transakcje w Europie Środkowej, świadcząc swoje usługi polskim i globalnym klientom Grupy Haitong.

Zakres posiadanych licencji, na podstawie których Haitong Bank SA prowadzi swą działalność, pozostaje niezmieniony.

Źródło: Haitong Bank