Autor: rl

PKO BP Warszawa, Rotunda
Kadry

Dwaj nowi wiceprezesi w PKO BP

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego w ramach otwartego postępowania kwalifikacyjnego, powołała na stanowiska wiceprezesów zarządu Marka Radzikowskiego oraz Mariusza Zarzyckiego z dniem 22 kwietnia 2024 r. na trzyletnią kadencję, podał bank. Rada nadzorcza podjęła również uchwałę o zakończeniu 21 kwietnia 2024 r. delegowania Macieja Cieślukowskiego, członka rady nadzorczej, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego
Kadry

ING Bank Śląski informuje o planowej zmianie na stanowisku prezesa zarządu

Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego, na posiedzeniu 11 kwietnia 2024 roku, podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu rekrutacji na stanowisko Prezesa Zarządu ING Banku Śląskiego. Powyższa decyzja została podjęta w związku z wygaśnięciem w 2025 roku mandatu Brunona Bartkiewicza, po zakończeniu jego obecnej kadencji na stanowisku prezesa zarządu, napisano w informacji prasowej banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Arkadiusz Lewicki,
Firma | Multimedia

Z jakich instrumentów finansowych UE mogą korzystać rolnicy i przedsiębiorcy rolni?

Z instrumentów finansowych Unii Europejskiej może korzystać bardzo szeroka gama beneficjentów, mogą to być zarówno rolnicy-przedsiębiorcy, jak i rolnicy prowadzący aktywność gospodarczą w innej formie – mówił podczas Forum Finansowania Agrobiznesu Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ
Tadeusz Bialek
Z rynku finansowego | Multimedia

Prezes ZBP o nadziejach związanych z Forum Finansowania Agrobiznesu

„Nasz dzisiejszy debiut myślę, że był udany” – powiedział dr Tadeusz Białek, prezes Związku Banków Polskich podsumowując nową inicjatywę ZBP jaką jest Forum Finansowania Agrobiznesu, które zostało zorganizowane we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisją Europejską oraz Partnerami reprezentującymi agrobiznes, przede wszystkim sektor rolniczy.

CZYTAJ WIĘCEJ
Prof. Waldemar Rogowski, BIK, SGH
Z rynku finansowego

Rośnie sprzedaż kredytów, ale sprzedaż kredytów mieszkaniowych może przejściowo zwolnić

„W lutym w relacji do stycznia br., wartość udzielonych hipotek spadła o ok. 1 mld zł. Brak nowych wniosków z Programu BK2% widać już w liczbie osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy – w lutym br. było ich 26,66 tys. wobec 46,34 tys. w grudniu 2023r. Ta sytuacja wpłynie zapewne na istotnych spadek akcji kredytowej w kolejnych miesiącach” – komentuje prof. Waldemar Rogowski, główny analityk Grupy BIK odnosząc się do najnowszych danych o sprzedaży kredytów w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 40