Tomasz Wirth nowym dyrektorem wykonawczym w polskim oddziale Haitong Banku

Tomasz Wirth nowym dyrektorem wykonawczym w polskim oddziale Haitong Banku
Tomasz Wirth. Źródło: Haitong Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tomasz Wirth - finansista z ponad 30-letnim doświadczeniem, które zdobywał zarówno w kraju, jak i zagranicą - dołączył do zespołu polskiego oddziału Haitong Banku. Jako Dyrektor Wykonawczy w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej jest odpowiedzialny za nowe transakcje kapitałowe i dłużne oraz fuzje i przejęcia. Wiedza i know-how eksperta przełożą się wzrost kompetencji całego zespołu, poinformował Bank.

Przed dołączeniem do polskiego oddziału Haitong Banku Tomasz Wirth przez cztery lata pracował w Santander Bank Polska, gdzie kierował rozwojem współpracy z klientami w Europie Środkowej, a ostatnio z podmiotami z sektora energetycznego i telekomunikacji.

W roku 2022 był zaangażowany między innymiwprojekt finansowania portfela farm wiatrowych w kwocie 674 mln zł dla EDP Renewables oraz udzielenia 5 mld zł w formie kredytu dla PLAY na przejęcie UPC.

Czytaj także: Warszawski oddział Haitong Banku zawiesza część swojej działalności w Polsce

Nowe kompetencje w zespole Haitong Banku

– Tomasz Wirth to kolejna osoba z wieloletnim stażem, która swoim know-how poszerza kompetencje naszego zespołu.

Na przestrzeni swojej kariery zawodowej miał możliwość uczestniczenia w największych transakcjach dłużnych dla takich klientów jak KGHM, PKN Orlen, PGNiG, PGE, TAURON, Grupa Lotos czy Polkomtel.

Doradzał klientom polskim i zagranicznym aranżując dla nich wielomilionowe transakcje. Jestem dumny mogąc go powitać w gronie naszych ekspertów – mówi Ryszard Hermanowski, Head of Investment Banking Haitong Bank w Polsce.

Czytaj także: Haitong Bank systematycznie rośnie; wyniki finansowe za rok 2021

Kariera zawodowa nowego dyrektora wykonawczego Haitong Banku

Tomasz Wirth jest absolwentem wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Planowania  i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Ukończył szereg specjalistycznych szkoleń, w tym z Bankowości Inwestycyjnej w Kellogg Graduate School of Management w Chicago.

Pracę w sektorze finansowym rozpoczynał na początku lat 90. w ówczesnym Powszechnym Banku Kredytowym (obecnie Bank Pekao) oraz w IBP Bank (obecnie Crédit Agricole Bank Polska).

Od 1997 roku związany z bankowością korporacyjną i inwestycyjną – najpierw w polskim oddziale banku Société Générale jako Zastępca Dyrektora Oddziału, a następnie w mBank, gdzie do grudnia 2017 zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych.

Na stanowisku Dyrektora Wykonawczego w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej w Polskim Oddziale Haitong Banku, Tomasz Wirth odpowiada za generowanie i  strukturyzację nowych transakcji w obszarach M&A oraz Debt Capital Markets.

Źródło: Haitong Bank