Haitong Bank: Piotr Sokołowski szefem działu fuzji i przejęć

Haitong Bank: Piotr Sokołowski szefem działu fuzji i przejęć
Logo Haitong Bank Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Piotr Sokołowski został nowym szefem Departamentu Fuzji i Przejęć polskiego oddziału Haitong Banku - podał Haitong w komunikacie prasowym.
Piotr Sokołowski został nowym szefem Departamentu Fuzji i Przejęć polskiego oddziału #HaitongBank

Doradztwo w zakresie fuzji i przejęć to jedna z fundamentalnych kompetencji Haitong Banku, który od ponad 12 lat świadczy usługi bankowości inwestycyjnej w Polsce. Na początku lipca nowym szefem Departamentu odpowiedzialnego za transakcje M&A został Piotr Sokołowski, który wniesie do zespołu kompetencje nabyte przez 25 lat pracy w branży finansowej.  

– Z radością witamy w zespole Haitong Banku Piotra Sokołowskiego, który swoim świeżym spojrzeniem popartym solidnym doświadczeniem, pomoże utrzymać naszemu zespołowi najwyższy poziom usług doradztwa transakcyjnego. Rynek fuzji i przejęć w Polsce ma świetne perspektywy, dlatego staramy się być blisko polskich przedsiębiorców z najlepszymi ludźmi na pokładzie – mówi Ryszard Hermanowski, Dyrektor Zarządzający Haitong Bank w Polsce.

Doświadczenie zawodowe

Piotr Sokołowski doświadczenie zawodowe zdobywał m. in. w polskim oddziale Societe Generale Corporate & Investment Banking, pełniąc funkcję szefa M&A. Na swoim koncie ma doradztwo przy największych w ostatnich latach transakcjach kapitałowych w Polsce, takich jak sprzedaż Solarisa hiszpańskiej grupie CAF czy nabycie przez PGE aktywów EDF Polska.

– Haitong Bank to instytucja z tradycjami, która świetnie wykorzystuje międzynarodowe doświadczenie do specyfiki polskiego rynku. Liczę, że z tym zespołem sprostamy kolejnym wyzwaniom, które przynosi światowa gospodarka i będziemy aktywni na rynku doradzając przy najważniejszych transakcjach – mówi Piotr Sokołowski, Szef Departamentu Fuzji i Przejęć Haitong Bank w Polsce.

Źródło: PAP BIZNES, Haitong Bank