Autor: Gazeta Wyborcza

Deutsche Pfandbriefbank AG (PBB)
Z rynku finansowego

Deutsche Pfandbriefbank AG w tarapatach

Deutsche Pfandbriefbank AG (PBB) jest jedną z największych firm finansujących nieruchomości w Niemczech. W marcu ‘24 bank podał informację, że udzielił ponad 3 mld euro kredytów deweloperskich wysokiego ryzyka, głównie w Niemczech, z czego połowa była przeznaczona na budowę biurowców. Pieniądze zaangażowane są w budowach, z których wiele jest jeszcze dalekich od ukończenia. Bank zaangażowany jest też na rynku amerykańskim, gdzie ceny powierzchni biurowych spadają.

CZYTAJ WIĘCEJ
konury Polski I Niemiec w barwach flag, wektory
Gospodarka

Recesja w Niemczech ciągnie w dół gospodarki Europy Środkowej

Kłopoty gospodarki niemieckiej coraz silniej odczuwane są przez kraje Europy Środkowej, dla których Niemcy są najważniejszym partnerem gospodarczym. W czwartym kwartale roku ubiegłego PKB Rumunii spadł o 0,4% w porównaniu z kwartałem trzecim, zaś gospodarka polska i węgierska, wbrew wcześniejszym prognozom znalazły się w stagnacji z powodu spadającej produkcji przemysłowej.

CZYTAJ WIĘCEJ
hotel Dolder Grand, Szwajcaria, Zurich
Z rynku finansowego

Institut International d’Études Bancaires – najbardziej ekskluzywny klub europejskich bankierów

Pod koniec października 2023 roku ponad 40 szefów dużych europejskich banków przybyło do Zurichu, by dyskutować o stanie branży w pałacyku, zamienionym na hotel Dolder Grand. W spotkaniu udział wzięła Karin Keller-Sutter, kierująca Federalnym Departamentem Finansów i prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego Thomas Jordan. Oboje odegrali kluczową rolę w ratowaniu Credit Suisse przez rywala UBS, pisze Witold Gadomski.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 29