Zostaw komputer, przyjdź na trening ‒ ESBANK już 12 lat wspiera Radomszczańską Akademię Piłkarską

Zostaw komputer, przyjdź na trening ‒ ESBANK już 12 lat wspiera Radomszczańską Akademię Piłkarską
Edyta Półrola-Karska, Marek Kozak, Krzysztof Kowalski, uczestnicy RAP. Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ESBANK Bank Spółdzielczy oraz Radomszczańska Akademia Piłkarska - dalej grają do wspólnej bramki. Dwunasty rok z rzędu fuzja wartości Banku, czyli siły, solidności i stabilności oraz radości, ambicji i pasji Akademii - owocuje wspólnym wsparciem sportowego rozwoju adeptów piłki nożnej w Radomsku. Właśnie potwierdzona została kolejna umowa sponsorska, poinformował Bank.

Był rok 2010, kiedy wspólne marzenie Marka Kozaka i Krzysztofa Kowalskiego o profesjonalnym, piłkarskim szkoleniu dzieci i młodzieży ziściło się w postaci Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej.

Idee bliskie Bankowi i jego misji, w tym kluczową dla spółdzielczości ideę współpracy dla wspólnego dobra, a także gry fair play, pokonywania trudności i wytrwałego dążenia do celu – dostrzegł w RAP Zarząd ESBANKU Banku Spółdzielczego.

Współpraca z RAP wpisuje się w realizację Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym

‒ W ESBANKU wspieramy ludzi stąd. To nasza misja. Realizujemy ją, pomagając swoim Klientom w codziennym zarządzaniu finansami, ale i w realizacji małych oraz dużych marzeń. Stawiamy też na rozwój naszych lokalnych społeczności.

Dlatego uwierzyliśmy w RAP i jako pierwsi podaliśmy swą pomocną dłoń. I dlatego też z dumą z roku za rok patrzymy, jak Akademia rośnie w siłę, jak rozwija skrzydła, przyciąga kolejnych entuzjastów, zdobywa sukcesy oraz inicjuje nowe projekty. A nade wszystko, jak pomaga młodym ludziom realizować sportową pasję.

(Pomagamy) swoim Klientom w codziennym zarządzaniu finansami, ale i w realizacji małych oraz dużych marzeń. Stawiamy też na rozwój naszych lokalnych społeczności

Dziękując społeczności RAP za niezmienne zaangażowanie, cieszę się z kontynuacji współpracy jako Sponsor Główny i wierzę, że hasło „zostaw komputer, przyjdź na trening” będzie porywało kolejne roczniki zawodników, chłopców i dziewcząt ‒ podsumowuje podpisanie nowej umowy o współpracy Edyta Półrola-Karska, członek Zarządu ESBANKU, która przekazała dokument założycielom i trenerom Akademii podczas jednego z treningów, 8 lutego 2022 roku.

Czytaj także: Senat: pilne wprowadzenie zmian Kodeksu postępowania cywilnego zakończone sukcesem rolników i bankowców

RAP czyli sportowy rozwój dzieci i młodzieży

Marek Kozak i Krzysztof Kowalski z RAP dodają:

‒ Cieszymy się z zaufania, jakim Bank obdarza nas od 2010 roku, ponieważ mając tak wielkiego i silnego partnera u swego boku, utwierdzamy się w przekonaniu, że wykonujemy dobrą pracę na rzecz rozwoju sportowego dzieci i młodzieży.

W Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej każdego roku pierwsze piłkarskie kroki stawia ponad 200 dzieci w wieku 5 ‒11 lat

Dzięki wsparciu od ESBANKU Banku Spółdzielczego, dzieci trenujące piłkę nożną w RAP Radomsko mogą rywalizować z rówieśnikami z całego kraju w każdym zakątku Polski oraz w turniejach zagranicznych.

Edyta Półrola-Karska, Marek Kozak
Edyta Półrola-Karska, Marek Kozak. Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy

Czytaj także: Czy banki spółdzielcze są gotowe na cyfrowe oczekiwania klientów? Druga część Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej

Radomszczańska Akademia Piłkarska z certyfikatem PZPN

W Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej każdego roku pierwsze piłkarskie kroki stawia ponad 200 dzieci w wieku 5 ‒11 lat. RAP jest oficjalną, certyfikowaną szkółką PZPN, posiadającą brązowy medal.

Absolwenci Akademii kontynuują treningi w związanym z RAP Uczniowskim Klubie Sportowym, natomiast wchodzący w życie program „Junior RAP” to pomysł na dalszą pracę nad rozwojem zawodników w kategoriach juniorskich, by doprowadzić ich do seniorskiej piłki nożnej.

Warto dodać, że RAP to filialny klub Rakowa Częstochowa, dzięki czemu każdemu dziecku oraz trenerom wskazuje ścieżkę rozwoju do profesjonalnej kariery sportowej, bezpośrednio w ekstraklasowym klubie piłkarskim.

RAP jest oficjalną, certyfikowaną szkółką PZPN, posiadającą brązowy medal

 Współpraca z RAP wpisuje się w realizację Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym oraz w społeczną misję Spółdzielczej Grupy Bankowej, do której należy Bank z Radomska.

Czytaj także: Konwent na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej: celem wspólnych inicjatyw powinno być zwiększenie dostępności kapitału dla polskiej wsi

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy