Autor: Visa

BANK 2022/12

Bankowość i Finanse | Technologie – Visa | Smartfon w centrum zarządzania finansami osobistymi?

Z badania Visa Mobile Payment Study 2022, przeprowadzonego na ośmiu rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, wynika, że zdecydowana większość Polaków używa smartfonów i innych urządzeń mobilnych do zakupów i płacenia w internecie1. Interesuje ich też możliwość płacenia smartfonem w sklepach stacjonarnych – już co piąty korzysta z tego rozwiązania. Z kolei z wcześniejszego badania Visa – Mobile Banking Experience – wiemy, że jednym z kluczowych narzędzi codziennego użytku stały się aplikacje bankowe2. Czy zatem smartfon jest dziś centrum zarządzania finansami osobistymi? Co można zrobić, by w pełni się to urzeczywistniło?

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2022/11

Raport Specjalny | IT@BANK 2022 – Visa | Płatności a gospodarka o obiegu zamkniętym

W ciągu najbliższych dziesięciu lat musi nastąpić jedna z najszybszych przemian gospodarczych w historii świata. Dla firm i konsumentów oznacza to, że będą musieli zacząć funkcjonować tak, by ich negatywny wpływ na środowisko był możliwie najmniejszy. Branża płatności z kolei, dzięki innowacyjnym technologiom, może im w tym pomóc.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2003/05 | BANK 2022/01

Bankowość i Finanse | ESG – Visa | Wspieramy instytucje finansowe w odpowiadaniu na wyzwania związane z ochroną środowiska i wykluczeniem społecznym

Konsumenci przywiązują coraz większą wagę do rozwiązań, które pozwalają im mieć pozytywny wpływ na środowisko. Visa wspiera swoich klientów z branży finansowej, rozwijając i włączając do swojej oferty produkty i usługi, które pozwalają im odpowiadać na tę potrzebę.

CZYTAJ WIĘCEJ
Wiatrak na tle pola
ESG | Z rynku finansowego

Światowy Dzień Ziemi: Visa zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisyjności netto do 2040 roku

Visa ogłosiła nowe zobowiązanie zakładające osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto do 2040 r., jak również to, że osiągnęła w 2020 r. neutralność węglową w ramach swojej działalności. Visa planuje również zostać firmą pozytywnie oddziałującą na klimat. Będzie to możliwe dzięki nowym partnerstwom i rozszerzeniu inicjatyw, które będą wspierać zrównoważony handel
i przechodzenie na gospodarkę niskoemisyjną.

CZYTAJ WIĘCEJ
Płatności zbliżeniowe Visa
Bezgotówkowo | Z rynku finansowego

Visa przetworzyła kolejny miliard płatności bezdotykowych po podniesieniu limitu dla transakcji bez PIN

Visa ogłosiła, że przetworzyła dodatkowy miliard płatności bezdotykowych, które wcześniej wymagałyby potwierdzania ich kodem PIN. Świadczy to
o rosnącym zaufaniu konsumentów do transakcji dokonywanych zbliżeniowo. Próg ten przekroczony został w niespełna rok od podniesienia limitu dla płatności zbliżeniowych w 29 krajach w Europie, w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

CZYTAJ WIĘCEJ
Bezgotówkowo | Z rynku finansowego

Visa wprowadza płatność kryptowalutą bez konieczności przewalutowania

Visa jest kolejną międzynarodową instytucją finansową, która otwiera się na świat kryptowalut. Globalny lider technologii płatniczych rozpoczyna współpracę z Crypto.com. Kartą debetową Visa Crypto będzie można płacić bez konieczności przewalutowania środków z cyfrowej waluty na tradycyjną. Jak przekonują eksperci, to krok do tego, aby już wkrótce kryptowalutą płacić w tradycyjnym sklepie.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 3