Webinarium PAB-WIB, zagrożenie credit crunch w Polsce

Webinarium PAB-WIB, zagrożenie credit crunch w Polsce
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
„Wpływ obciążeń podatkowo- składkowych na sektor bankowy. Zagrożenie credit crunch w Polsce” – to temat kolejnego webinarium Programu Analityczno-Badawczego Warszawskiego Instytutu Bankowości. Webinarium odbędzie się 10 listopada.

Podczas webinarium zostaną zaprezentowane raporty opracowane w ramach PAB-WIB pod kierownictwem prof. dr hab. Jana Czekaja i prof. UEK dr hab. Katarzyny Kochaniak.

W czasie webinarium zostanie poruszonych szereg zagadnień związanych z zagrożeniem credit crunch w Polsce. Będzie mowa m.in. o wpływie obciążeń podatkowo- składkowych na funkcjonowanie sektora bankowego, porównanie wymagań wobec polskich banków i sektorów zagranicznych.

W czasie dyskusji poruszona będzie też kwestia akcji kredytowej oraz jakości portfela kredytowego przed i po pandemii. Podstawą do wymiany poglądów będą dane dostarczone przez Biuro Informacji Kredytowej dotyczące NPL, liczby nowych kredytów, zapytań o nowe kredyty i pożyczki kierowane do BIK przez banki i instytucje kredytowe.

Nie zabraknie również przykładów credit crunch w innych krajach. Będą także podawane przykłady działań umożliwiających uniknięcie zjawiska credit crunch.

Webinaria Programu Analityczno-Badawczego przy Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, formularz rejestracyjny

Źródło: Program Analityczno-Badawczy WIB / PAB WIB