W Warszawie amerykański Netskope otworzył pierwsze swoje centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej

W Warszawie amerykański Netskope otworzył pierwsze swoje centrum danych w Europie Środkowo-Wschodniej
Źródło: Netskope
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma Netskope otworzyła swoje centrum danych (NewEdge) w Warszawie. Firma zrealizowała już 62 podobne inwestycje na całym świecie, ale ta jest pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej.

Netskope dostarcza klientom na całym świecie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE (ang. Secure Access Service Edge). Jej zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce.

W Polsce Netskope sprzedaje swoje usługi poprzez sieć partnerów.

Czytaj także: IT@BANK 2022: informatyka kwantowa i cyfrowy asystent klienta

Polska ma być hubem dla Europy Wschodniej

Dla wielu naszych klientów ważne jest, aby wszelkie aktywności ich pracowników były zlokalizowane na terenie Unii Europejskiej albo w kraju, w którym jest ich główna siedziba. Uruchomione centrum pokazuje też, że firma chce dynamicznie oferować swoje usługi na polskim rynku. Polska ma być także hubem, który umożliwi dostawę rozwiązań dla klientów z innych krajów EuropyWschodniej komentuje Michał Borowiecki, dyr. regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Michał Borowiecki, dyr. regionalny Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.
Michał Borowiecki. Źródło: Netskope

Czytaj także: SGB-Bank uruchomił korporacyjną hurtownię danych w chmurze publicznej

Nowi partnerzy Netskope

W Polsce Netskope intensywnie rozwija sieć partnerów, którzy oferują jej usługi. Obecnie firma współpracuje już na polskim i rynku Europy Wschodniej z Clico jako dystrybutorem jej rozwiązań oraz w Polsce z wybranymi partnerami takimi jak Apius, TraffordIT czy też 4Prime w zakresie sprzedaży i wdrażania jej rozwiązań.

Netskope na rynku cyberbezpieczeństwa oferuje swoje rozwiązania już od 10 lat, zatrudnia ponad 2500 pracowników. Ma ponad 2000 klientów, w tym największe banki komercyjne na świecie.

Z usług amerykańskiego koncernu korzystają również m.in. Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC ENERGY, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL, a także federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Firma została wskazana przez Gartnera jako lidera na rynku SSE (Security Service Edge).

Czytaj także: Raport Specjalny | IT@BANK 2022 | Cyberbezpieczeństwo istotne jak nigdy dotąd

Źródło: Netskope