Tomasz Stadnik został nowym prezesem TFI PZU

Tomasz Stadnik został nowym prezesem TFI PZU
Fot. stock.adobe.com / OlekAdobe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU powołała od 5 czerwca ‘24 Tomasza Stadnika na prezesa TFI PZU i od 17 czerwca br. Rafała Markiewicza na wiceprezesa, podała spółka. Jednocześnie z końcem 5 czerwca br. Cezary Iwański przestaje pełnić funkcję wiceprezesa Towarzystwa.

Tomasz Stadnik to menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynkach finansowych. M.in. w latach 2009-2016 był związany z Grupą PZU, gdzie pełnił szereg funkcji zarządczych w PZU Asset Management oraz TFI PZU (jako wiceprezes zarządu odpowiedzialny za obszar inwestycji w latach 2010-2015 oraz jako prezes zarządu w latach 2015-2016).

W latach 2016-2017 jako wiceprezes zarządu Skarbiec Holding oraz Skarbiec TFI odpowiadał za obszar inwestycyjny oraz wdrożenie nowych produktów.

W latach 2017-2019 prezes zarządu Rockbridge TFI – spółki przejętej od grupy GE Capital.

W latach 2019-2023 związany z TDJ, początkowo jako doradca zarządu, potem jako partner zarządzający – odpowiadał za przygotowanie i implementację strategii obszaru Finance, w tym wybór wehikułu inwestycyjnego, strategię inwestycyjną, zasoby oraz infrastrukturę, wymieniono w komunikacie.

Czytaj także: Grupa PZU z nową strategią na jesieni tego roku

Rafał Markiewicz – wiceprezes zarządu TFI PZU

Rafał Markiewicz jest absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uczestnik szkoleń dla managerów wyższego szczebla na renomowanych uczelniach zagranicznych.

W latach 2013–2017 Prezes Aegon PTE S.A. Odpowiedzialny za Departament Inwestycyjny. Osobiście zarządzał portfelem akcji zagranicznych.

W latach 2002-2013 w Generali PTE S.A., początkowo jako zarządzający portfelem dłużnym funduszu emerytalnego, od 2005 roku zarządzał portfelem akcyjnym oraz nadzorował Departament Inwestycyjny na stanowisku dyrektora inwestycyjnego, od 2006 roku Członka Zarządu Towarzystwa.

W PTE POLSAT S.A. (2000-2002) odpowiadał za zarządzanie dłużną częścią portfela funduszu emerytalnego.

W latach 1997-1999 jako Doradca Inwestycyjny – Zarządzający Funduszami Inwestycyjnymi w TFI ATUT S.A. zarządzał funduszami akcyjnymi, mieszanym oraz dłużnym.

Wcześniej pracował w Konsorcjum Raiffeisen Atkins Zarządzanie Funduszami S.A., a także jako makler w Centralnym Biurze Maklerskim Banku Pekao S.A. oraz w Raiffeisen Capital & Investment Polska S.A.

Czytaj także: Grupa PZU z rekordowym zyskiem netto w 2023 roku

Nowy zarząd TFI PZU

Po powyższych zmianach skład zarządu TFI PZU będzie przedstawiał się następująco:

Tomasz Stadnik – prezes zarządu,

Piotr Dmuchowski – wiceprezes zarządu,

Rafał Markiewicz – wiceprezes zarządu (od dnia 17 czerwca 2024 r.),

Artur Trela – wiceprezes zarządu.

TFI PZU to – pod względem wartości zarządzanych aktywów – jedno z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce.

Działa od 1999 roku i jest częścią Grupy PZU. TFI PZU zarządza kwotą ponad 55 mld zł.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.

Czytaj także: Andrzej Sołdek został powołany na stanowisko prezesa PTE PZU

Źródło: Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU / TFI PZU, ISBnews