Santander Bank przenosi obsługę bankomatów do Euronet i ITCARD – Planet Cash

Santander Bank przenosi obsługę bankomatów do Euronet i ITCARD – Planet Cash
Fot. stock.adobe.com/K I Photography
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Bank Polska rozpoczyna pilotaż obsługi bankomatów i wpłatomatów przez zewnętrznych operatorów - Euronet i ITCARD, podał bank. Migracja potrwa do września 2024 r.

We wrześniu do Euronetu trafiły 2 maszyny. Migracja sieci blisko 1 400 bankomatów i wpłatomatów rozpocznie się po zakończeniu pilotażu i potrwa do września przyszłego roku.

Docelowo do Euronetu trafi około 1 100 bankomatów, tj. 80% dotychczasowej sieci banku, do ITCARD – 20%. Maszyny będą oznakowane podwójnie: obok logo Santander pojawi się odpowiednio logo sieci Euronet lub ITCARD – Planet Cash, podano.

Czytaj także: Dlaczego istnienie gotówki jest ważne?>>>

Bankomaty z logotypem Santander bezpłatne dla klientów banku

Dla klientów Santander Bank Polska bankomaty (oznaczone podwójnie tj. logotypem banku oraz Euronet lub Planet Cash) nadal będą bezpłatne, traktowane jak sieć własna.

Klienci banku będą mogli korzystać z dodatkowych usług w bankomatach Euronet. Nie zmienią się zasady korzystania z pozostałych bankomatów Euronet i Planet Cash (ITCARD) – opłaty będą pobierane zgodnie z taryfą prowizji i opłat, zaznaczono.

Umowy zakładają także sukcesywną modernizację sieci. Bankomaty znajdujące się przy oddziałach banku będą zastępowane recyklerami, tj. urządzeniami, które umożliwiają wpłaty i wypłaty.

Czytaj także: Nowe funkcje recyklerów>>>

Dostęp klientów innych banków do urządzeń z logo Santander

„Podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu strategicznej współpracy z naszymi partnerami, dzięki której będziemy mogli zapewnić naszym klientom niezawodne, zaawansowane technologicznie, wygodniejsze bankomaty i wpłatomaty, obsługiwane przez doświadczonych profesjonalistów jeszcze szybciej i sprawniej. W efekcie nasi klienci zyskają szerszy dostęp do wpłat w urządzeniach samoobsługowych. To dla nas kolejny ważny krok w doskonaleniu obsługi klientów” – powiedziała członek zarządu Santander BP Magdalena Proga-Stępień, cytowana w komunikacie.

Sieć bankomatów Santander Bank Polska po migracji będzie dostępna dla klientów innych banków na takich samych warunkach, jak pozostałe urządzenia Euronet i Planet Cash.

Czytaj także: PKO BP stawia na rozwój własnej sieci urządzeń do wypłaty gotówki>>>

Źródło: ISBnews