Nowe funkcje recyklerów

Nowe funkcje recyklerów
Maciej Różański.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Firma NCR Polska podczas Kongresu Obsługi Gotówki zaprezentowała nowe maszyny do przyjmowania wpłat i wypłat pieniężnych. Spytaliśmy Macieja Różańskiego dyrektora handlowego firmy o wskazanie najważniejszych zmian jakich dokonano w stosunku do poprzednich wersji recyklerów oferowanych przez NCR.

„To co pokazujemy podczas Kongresu Obsługi Gotówki to najnowsza linia urządzeń samoobsługowych serii SR. Te recyklery dają najróżniejsze możliwości konfiguracji liczby kaset. Tę linię charakteryzuje zupełnie nowe wzornictwo i nowe podejście do obsługi klienta końcowego.” – powiedział Maciej Różański.

Dwa ekrany

Dodał, że urządzenia lobby są wyposażone w dwa ekrany. Górny ekran jest ekranem dynamicznym przeznaczonym do prezentacji marketingowych, ofert promocyjnych banku,  informacji skierowanych do klienta.

Natomiast dolny ekran jest ekranem dla klienta do realizacji codziennych operacji wpłat i wypłat gotówki.

Jak zaznaczył przeprowadzono najróżniejsze testy, które pokazały, że kontent reklamowy wyświetlany na górnym ekranie przynosi bardzo wiele korzyści bankowi w postaci możliwości realizacji dodatkowych akcji promocyjnych zapewniających jeszcze lepszego dotarcie do klienta.

Zmienione kasety na gotówkę

Mówiąc o zmianach w prezentowanym urządzeniu zwrócił uwagę na nową konstrukcję dyspensera samego recyklingu. Wskazał na większą pojemność kaset. Zaletą urządzenia jest większa niż do tej pory dowolność konfiguracyjna kaset.

Urządzenia występują w najróżniejszych konfiguracjach, z czterema, pięcioma czy sześcioma kasetami. Wkrótce firma wprowadzi kasety dzielone, co będzie dodatkowym wyróżnikiem tego recyklera.

Mówiąc o urządzeniach przezściennych stwierdził, że są one tak zaprojektowane, aby wymiana starej maszyny na nową nie komplikowała ewentualnych koniecznych prac budowlanych.

Recyklery zastępują bankomaty

Zapewnił, że w recyklerach NCR nie ma problemów z obsługą wprowadzanych do obiegu nowych banknotów o wyższych nominałach i większych rozmiarach, gdyż firma jest w stałym kontakcie z NBP i odpowiednie zmiany są wprowadzane w urządzeniach z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przyznał, że NCR nadal oferuje bankomaty, ale widać, że banki i operatorzy zamawiają przede wszystkim recyklery i te urządzenia realizujące zarówno wpłaty jak i wypłaty zaczynają dominować na rynku.

Na pytanie czy można spodziewać się spadku cen recyklerów odpowiedział, że raczej spodziewa się stabilizacji cen tych urządzeń. Tak się dzieje mimo zmian w łańcuchach dostaw i podwyższenia kosztów komponentów używanych do produkcji recyklerów.  

Pytany o polski wkład w produkcję urządzeń oferowanych przez firmę stwierdził, że maszyny NCR są wytwarzane poza Polską, ale może w przyszłości pojawi się polski akcent w produkowanych przez NCR recyklerach

Źródło: BANK.pl