PFR TFI przejęło zarządzanie funduszem PPK od BPS TFI

PFR TFI przejęło zarządzanie funduszem PPK od BPS TFI
Źródło: PFR TFI
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PFR TFI przejęło od BPS TFI zarządzanie BPS Emerytura PPK Specjalistycznym Funduszem Inwestycyjnym Otwartym, który jest funduszem zdefiniowanej daty działającym w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK).

„Zmiana jest związana z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego o wykreśleniu BPS TFI z ewidencji instytucji zarządzających PPK” – czytamy w komunikacie.

Przejęcie zarządzania funduszem BPS TFI przez PFR TFI wynika z ustawy o PPK, w myśl której PFR TFI jest instytucją wyznaczoną zapewniająca ciągłość zarządzania oszczędnościami w PPK.

Czytaj także: PFR TFI chce z polskimi firmami podbić świat >>>

„Docelowo w ciągu kilku najbliższych miesięcy fundusz BPS Emerytura PPK SFIO zostanie połączony z funduszem PFR PPK SFIO również zarządzanym przez PFR TFI, co zwiększy efektywność działania. Umożliwi także pracodawcom skorzystanie z nowoczesnego systemu iPPK pozwalającego na pełną obsługę programu, automatyzację procesów i integrację z systemami kadrowo-płacowymi” – czytamy dalej.

Pracodawcy oraz uczestnicy PPK nie muszą podejmować żadnych działań

PFR TFI podało również, że pracodawcy oraz uczestnicy PPK prowadzonych dotychczas przez BPS TFI nie muszą podejmować żadnych działań w związku ze zmianą zarządzającego. Wszystkie umowy – zarówno te o zarządzanie, jak i o prowadzenie PPK pozostają w mocy.

Ogólem wartość aktywów netto (WAN) funduszy zdefiniowanej daty w ramach pracowniczych planów kapitałowych (PPK) wyniosła 9,77 mld zł ba koniec sierpnia. Liczba aktywnych rachunków PPK wyniosła 2,73 mln.

PFR TFI jest częścią Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Towarzystwo zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 13 mld zł.

Źródło: ISBnews