Piotr Petelewicz powołany na członka zarządu mBanku Hipotecznego

Piotr Petelewicz powołany na członka zarządu mBanku Hipotecznego
Piotr Petelewicz. Źródło: LinkedIn
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza mBanku Hipotecznego powołała Piotra Petelewicza na członka zarządu spółki z dniem 16 maja 2024 roku, podał Bank. Piotr Petelewicz obejmie funkcję prezesa zarządu pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Piotr Petelewicz jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, na kierunku Informatyka i Ekonometria, specjalność Ekonometria.

Od 2017 roku zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Getin Noble Bank w dziale obszar ryzyka kredytowego detalu.

Pracował również jako dyrektor departamentu w mBanku Hipotecznym, a także zdobywał doświadczenie zawodowe w BRE Banku i Invest-Banku.

Czytaj także: Krzysztof Dubejko ze zgodą KNF na objęcie stanowiska prezesa mBanku Hipotecznego

Grupa mBank – mBank Hipoteczny

mBank Hipoteczny jest najdłużej działającym bankiem hipotecznym w Polsce. Jako jedyny podmiot w Grupie posiada uprawnienia do emisji listów zastawnych, które z sukcesami plasuje zarówno na krajowym, jak i na zagranicznym rynku kapitałowym. Dzięki temu zapewnia stabilne i długoterminowe finansowanie dla kredytów zabezpieczonych nieruchomościami, czytamy na stronie internetowej Banku.

Działalność emisyjna mBanku Hipotecznego rozwija się w oparciu o portfel kredytów mieszkaniowych dla klientów indywidualnych, który buduje w ścisłej współpracy z mBankiem. Dzięki takiemu modelowi łączy wieloletnie doświadczenie i kompetencje specjalistycznego banku hipotecznego z infrastrukturą i zasobami komercyjnego banku uniwersalnego. W ten sposób może maksymalizować synergię oraz efektywność kosztową w ramach jednej grupy kapitałowej.

Misją mBanku Hipotecznego jest zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa emitowanych listów zastawnych. mBank Hipoteczny wspiera także rozwój atrakcyjnych i nowoczesnych form finansowania nieruchomości oferowanych przez Grupę mBanku.

Czytaj także: Prezes mBanku o kredytach hipotecznych

mBank

Jedynym akcjonariuszem mBanku Hipotecznego jest mBank.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank.

Bank jest notowany na GPW w 1992 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.

Aktywa razem Banku wyniosły 226,98 mld zł na koniec 2023 roku.

Czytaj także: mBank ze stratą netto w IV kw. 2023 roku

Źródło: ISBnews, mBank Hipoteczny