Speedwell ma na przejęcia na rynku nieruchomości w Polsce co najmniej 1,5 mld euro

Speedwell ma na przejęcia na rynku nieruchomości w Polsce co najmniej 1,5 mld euro
Didier Balcaen. Źródło: Speedwell
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Baltisse i Straco Real Estate, które przejęły większościowe udziały w działającym na rumuńskim rynku deweloperze Speedwell, zapowiadają wejście na polski rynek nieruchomości, gdzie chcą wydać na przejęcia co najmniej 1,5 mld euro w najbliższych latach, podała Spółka.

„Połączenie sił z Baltisse oraz Straco Real Estate to niesamowita okazja dla Speedwell, aby umocnić swoją pozycję i zwiększyć liczbę najwyższej jakości projektów nieruchomościowych, realizowanych w Rumunii oraz Polsce. Razem jesteśmy w stanie wykorzystać pojawiające się możliwości w regionie i zapewnić zrównoważoną wartość naszym interesariuszom.

Speedwell ma ambicję przejęcia w Polsce aktywów o podobnej wartości, co jego rumuńskie portfolio, czyli 1,5 mld euro. Interesują nas aktywa różnych klas – od mieszkań na sprzedaż dla klientów indywidualnych, przez projekty najmu instytucjonalnego (PRS) i prywatne akademiki (PBSA), po biura czy powierzchnie magazynowe.

Jeśli chodzi o lokalizacje, to oprócz Warszawy rozważamy również największe rynki regionalne” – powiedział współzałożyciel Speedwell Didier Balcaen, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Nieruchomości komercyjne: rynek inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej w 2024 roku oczekuje stabilizacji kosztów finansowania

Rumuński Speedwell razem z belgijskimi spółkami Baltisse i Straco Real Estate

Portfolio oddanych już do użytku i realizowanych obiektów Speedwell składa się ponad 150 tys. m2 biur, 23 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz ponad 6 tys. lokali mieszkalnych. Firma pracuje również obecnie nad projektami mieszanego przeznaczenia (mixed-use), wskazano w materiale.

W ub. tygodniu Straco Real Estate i Baltisse ogłosiły zakończone sukcesem nabycie większościowego pakietu udziałów w rumuńskim deweloperze Speedwell.

Straco Real Estate oceniało wówczas, że Speedwell jest idealnym partnerem do wejścia na polski rynek.

***

Baltisse jest belgijską spółką prywatną, działającą w branży private equity i zarządzania aktywami.

Straco Real Estate jest belgijską firmą deweloperską i inwestycyjną, specjalizującą się w nieruchomościach komercyjnych, mieszkaniowych i wielofunkcyjnych w całej Europie.

Speedwell jest jednym z największych deweloperów w Rumunii, posiada zróżnicowane portfolio projektów mieszkaniowych, komercyjnych i wielofunkcyjnych.

Czytaj także: REIT-y pomogą uaktywnić polski rynek nieruchomości komercyjnych?

Źródło: ISBnews