Nowe płatności mobilne w bankach spółdzielczych z Grupy BPS

Nowe płatności mobilne w bankach spółdzielczych z Grupy BPS
Źródło: Bank BPS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci korzystający z kart Visa wydanych w bankach spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS otrzymali dostęp do kolejnej formy płatności mobilnych. Xiaomi Pay to płatności przy użyciu opasek fitness i zegarków firmy Xiaomi, poinformował Bank.

– Sukcesywnie uzupełniamy ofertę codziennej bankowości dla klientów indywidualnych o kolejne nowoczesne rozwiązania cyfrowe. Płatności mobilne są lubiane przez wiele osób, zarówno użytkowników smartfonów, jak i urządzeń ułatwiających treningi i aktywny tryb życia, takich jak zegarki sportowe czy opaski fitness.

Zależy nam, aby użytkownicy kart obydwu organizacji płatniczych, Visa i Mastercard, mieli do dyspozycji pełny wachlarz możliwości. W tej chwili w bankach spółdzielczych Grupy BPS klienci znajdą taką samą ofertę, jak w dużych bankach komercyjnych, a naszym atutem pozostaje lokalizacja placówek, znajomość lokalnych uwarunkowań i bliskie relacje.

Lubimy mówić, że w bankach spółdzielczych, po sąsiedzku, klient ma wszystko, czego potrzebuje dla swojej wygody i sprawnego prowadzenia domowych finansów – mówi Magdalena Adamczyk, Dyrektor Departamentu Klienta Indywidualnego w Banku BPS, zrzeszającym banki spółdzielcze.

Czytaj także: Prezes Banku BPS chce zwiększyć udział Zrzeszenia w rynku bankowym

Jak działają płatności Xiaomi Pay?

Płatności mobilne Xiaomi Pay wykorzystują stokenizowaną kartę. Działają po dodaniu jej do specjalnej aplikacji, tzw. cyfrowego portfela, w zegarku lub w opasce. Do cyfrowego portfela można dodać więcej niż jedną kartę – zależnie od potrzeb użytkownika.

Za pomocą Xiaomi Pay można płacić w punktach handlowo-usługowych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów posiadających funkcjonalność zbliżeniową. W momencie płatności nie trzeba mieć dostępu do Internetu, a zegarki i opaski działają samodzielnie, bez konieczności łączenia się z telefonem. Można więc zapłacić za drobne zakupy na przykład podczas treningu biegowego.

Czytaj także: Klienci Banku BPS i Grupy BPS mogą wygrać do 20 tys. zł spłaty kredytu

Płatności mobilne w bankach Grupy BPS

Dotychczas dla kart Visa wydawanych w bankach spółdzielczych z Grupy BPS i Banku BPS dostępne były cztery typy płatności mobilnych:

  • Apple Pay,
  • Google Pay,
  • Fitbit Pay,
  • Garmin Pay.

Płatności mobilne Xiaomi Pay dla posiadaczy kart Mastercard są dostępne w Grupie BPS od czerwca 2022 roku.

Czytaj także: Nowoczesny Bank Spółdzielczy | Konwent | Polska bankowość spółdzielcza w 2023 roku

Źródło: Bank Polskiej Spółdzielczości / Bank BPS