Montonio wprowadza płatności BLIK bezpośrednio na stronach sklepów

Montonio wprowadza płatności BLIK bezpośrednio na stronach sklepów
Fot. stock.adobe.com / chaylek
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Montonio ułatwia zakupy online dzięki bezpośredniej możliwości wpisania kodu BLIK na stronach sklepów w Polsce. Będąc dowodem na zaangażowanie Montonio w dostosowywanie się do ewoluujących preferencji konsumentów, najnowsza aktualizacja obiecuje usprawniony proces płatności dostosowany do polskiego rynku, poinformowała Firma.

Założony w 2015 roku, BLIK jest najczęściej używaną metodą płatności mobilnej w Polsce. Obecnie ponad 90% wszystkich klientów polskich instytucji finansowych ma możliwość korzystania z BLIK w aplikacjach bankowości mobilnej. Wygoda BLIK jest oczywista: do wykonania transakcji wystarczy prosty 6-cyfrowy kod wygenerowany w aplikacji BLIK.

Teraz ten kod będzie można wpisać już w koszyku sklepowym, bez konieczności opuszczania strony internetowej sklepu. Biorąc pod uwagę wyraźne preferencje polskich konsumentów dla BLIK, tego rodzaju płynna integracja z krajobrazem płatności e-commerce jest niezwykle ważna.

Andrzej Bagiński, Country Manager Montonio w Polsce, podkreślił dominującą rolę BLIK na polskim rynku e-commerce:

– Dzięki naszej najnowszej aktualizacji, klienci mogą bez wysiłku wprowadzić swój kod BLIK bezpośrednio podczas składania zamówienia, bez konieczności przekierowywania na zewnętrzne strony. Ta innowacja bezpośrednio odpowiada na oczekiwania polskich konsumentów online.

Czytaj także: Szybki przelew i BLIK dominują w płatnościach internetowych

Udogodnienie dla klientów i sprzedawców

Korzyści z bezpośredniego włączenia BLIK są dwukierunkowe. Nie tylko sprzedawcy mogą oferować znaną i preferowaną metodę płatności, ale również konsumenci korzystają na szybszym i bardziej intuicyjnym procesie transakcji.

Andrzej Bagiński skomentował również znaczenie tej aktualizacji, mówiąc:

– Chociaż nasza poprzednia implementacja BLIK mogła pochwalić się godnym uwagi wskaźnikiem konwersji, ta bezpośrednia integracja toruje drogę do jeszcze bardziej płynnego doświadczenia dla sprzedawców i klientów.

Czytaj także: Raport NetB@nk: o 5% więcej aktywnych klientów mobile only, jest ich już ponad 14 mln

Jak skorzystać z BLIKA w kasie Montonio

BLIK jest teraz dostępny w kasie Montonio poprzez ich API, a także poprzez dedykowaną wtyczkę WooCommerce.

To oznacza, że jest to pierwsza platforma, która wyświetla pola BLIK podczas składania zamówienia.

Termin integracji z innymi platformami jeszcze nie został ustalony.

Czytaj także: BLIK w portfelach i w firmach polskich przedsiębiorców

Źródło: Montonio