KNF obniżyła bufor na ryzyko portfela walutowego Banku Millennium

KNF obniżyła bufor na ryzyko portfela walutowego Banku Millennium
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła utrzymywanie przez Bank Millennium na poziomie skonsolidowanym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego, w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych w wysokości 3,35 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Nowy poziom ww. wymogu kapitałowego jest niższy o 1,52 pkt proc. w porównaniu z poziomem ogłoszonym w listopadzie 2019 r.

Dodatkowy bufor powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada 2,52 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału Tier I i co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier I (co odpowiada 1,88 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier I, podano. 

Bank Millennium spełnia wymogi KNF

„Na dzień sporządzenia niniejszego raportu bank spełnia wymogi KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym”  – czytamy w komunikacie. 

Czytaj także: KNF obniżyła bufor na ryzyko kredytów walutowych BOŚ Banku >>>

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: ISBnews