IX. edycja Konkursu Etyka w finansach rozstrzygnięta

IX. edycja Konkursu Etyka w finansach rozstrzygnięta
IX. edycja Konkursu Etyka w finansach 2023 - laureaci. Fot. Michał Wagner
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
20 czerwca 2023 r. podczas dorocznej konferencji Horyzonty Bankowości odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Konkursu Etyka w finansach. Konferencja Horyzonty Bankowości to doroczne wydarzenie sektora bankowego podczas, którego omawiane są wyzwania i trendy dla sektora bankowego. Jednym z elementów wydarzenia było ogłoszenie wyników Konkursu. Po ogłoszeniu wyników Konkursu obył się także panel dyskusyjny Laureatów Konkursu z Jurorami i członkami Komisji Etyki Bankowej przy ZBP.

Jury Konkursu Etyka w finansach w składzie:

Marta Jedlińska (Przewodnicząca Jury), prof. Paul Dembinski, Marta Dąbrowska, Marta Gajęcka, prof. Krzysztof Jajuga, Jakub Kuriata, prof. Krzysztof Jasiecki, Włodzimierz Grudziński, Dobrochna Kędzierska, Aleksander Kompf, Bolesław Rok, Konrad Sadurski, prof. Róża Milic-Czerniak, Aneta Geller, Anna Trytek, Bartosz Trzciński

– zdecydowało w tym roku o przyznaniu dwóch nagród i jednego wyróżnienia.

IX. edycja Konkursu Etyka w finansach
IX. edycja Konkursu Etyka w finansach 2023. Fot. Michał Wagner

Nagrodę za zajęcie I. miejsca otrzymał Pan Dawid Lesznik autor eseju pt. „(Nie)etyczne zachowania influencerów finansowych”.

Nagrodę za zajęcie II. miejsca otrzymał Pan Maciej Orczyk autor eseju pt.  „Finanse w kolorze khaki, czyli jak zapobiec kryzysowi surowcowemu, wykorzystując kredyty w formule sustainability-linked

Wyróżnienie w Konkursie otrzymała Pani Agnieszka Kukuczka autorka pracy pt. „Czy etyka ma płeć?: Rola instytucji finansowych w zrównoważonym rozwoju w zakresie równości płci w polskim biznesie”.

Nagrodzone eseje poruszają aktualne tematy i wyzwania etyczne, które pojawiają się  w sektorze  finansowym. Tematy poruszane w esejach stanowią przyczynek do dyskusji o tym czym jest etyka oraz jakie nowe zagadnienia etyczne pojawiają się wraz ze zmianami w systemie finansowym i jego otoczeniu.

Z  nagrodzonymi esejami można zapoznać się na stronie internetowej Związku Banków Polskich.

Konkurs Etyka w finansach jest organizowany od 2012 r. przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich i ma przyczyniać się do promocji postaw etycznych w sektorze finansowym, angażować młode osoby w dyskusję o zasadach etycznych, których przestrzegania i prawidłowe identyfikowanie jest fundamentem dla prawidłowego funkcjonowania sektora.

Sponsorami IX. polskiej edycji Konkursu są: Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank BNP Paribas S.A. Santander Bank Polska, Bank Pocztowy.

Etyka w finansach 2023 sponsorzy
Źródło: ZBP

Polska edycja jest częścią międzynarodowego Konkursu Ethics & Trust in Finance Prize i nagrodzone prace w edycji międzynarodowej zostaną przekazane do edycji międzynarodowej Konkursu.

Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w edycji międzynarodowej!

Źródło: BANK.pl