Edukacyjna gra komputerowa promuje banki spółdzielcze SGB

Edukacyjna gra komputerowa promuje banki spółdzielcze SGB
Źródło: SGB-Bank SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Banki spółdzielcze SGB udostępniły grę edukacyjną „Tajemnica Miasteczka”, która popularyzuje ideę bankowości spółdzielczej i promuje wartości ważne dla lokalnych banków oraz ich społeczności. Poczucie wspólnoty, pomaganie, troska i wzajemność – to główne motywy w fabule tej zabawy.

W Miasteczku, w którym mieszka dwoje głównych bohaterów, dochodzi do dziwnych wydarzeń. Gwałtowna burza sprawiła, że pogodni, uczynni i życzliwi mieszkańcy nagle stali się źli, zawistni i niechętni do pomocy. Zniknęła dobroć, troska o wspólnotę i wspólna dbałość o siebie.

Wraz z Rozalią i Bernardem, bohaterami zabawy, gracze przechodzą przez kolejne odsłony gry i wykonują zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą mogli porozmawiać.

Czytaj także: Nowa wiceprezes Związku Banków Polskich o edukacji finansowej i obrocie bezgotówkowym

Jak skutecznie dotrzeć do przyszłych klientów SGB?

– Sięgnęliśmy po format gry komputerowej, ponieważ to chyba najlepsze narzędzie dotarcia do bardzo młodych ludzi, przyszłych klientów bankowości spółdzielczej – przyznaje Ewelina Ignaczak, dyrektorka Biura Marketingu i Komunikacji w SGB-Banku SA.

– Wartości, na których opiera się bankowość spółdzielcza są uniwersalne i wierzymy, że dobrze je poznawać od najmłodszych lat. Wzajemność, troska o wspólnotę, życzliwość i pomoc – to buduje poczucie wspólnoty i podnosi jakość codziennego życia. I właśnie o tym jest nasza gra, że dobrze dbać o siebie nawzajem – dodaje.

Czytaj także: Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2023

„Tajemnica Miasteczka” online, na komputerach oraz urządzeniach mobilnych Android i iOS

W Miasteczku jest więc Bank Spółdzielczy SGB i pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny element fabuły. W grze pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z bankowym personelem. Tata i inni pracownicy podczas rozmów z Bernardem i Rozalią przybliżają dzieciom rolę banku w lokalnej społeczności.

„Tajemnica Miasteczka” ma 3 rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma trochę inne hasła przewodnie: Pomaganie, Wspólnota i wspólne dobro, Troska i wdzięczność.

Pierwszy rozdział gry jest już dostępny pod adresem sgbtajemnicamiasteczka.pl. Kolejne rozdziały pojawią się 15 maja i 5 czerwca br.

Najwięcej frajdy podczas gry w „Tajemnicę Miasteczka” mają dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Młodsze mogą potrzebować wsparcia rodzeństwa lub rodziców (znów: wzajemność!), a wspólna gra dostarcza wiele emocji i służy dobrej, domowej zabawie.

„Tajemnica Miasteczka” jest dostępna w wersji online i do zainstalowania na komputerach oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Źródło: BANK.pl