Bartłomiej Nocoń ponownie w zarządzie Europejskiej Rady ds. Płatności

Bartłomiej Nocoń ponownie w zarządzie Europejskiej Rady ds. Płatności
Bartłomiej Nocoń,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bartłomiej Nocoń podczas grudniowego Walnego Zgromadzenia Europejskiej Rady ds. Płatności ( EPC ) ponownie, jako reprezentant Związku Banków Polskich został powołany do Zarządu na kadencję w okresie XII.2022-XII.2024.

Europejska Rada ds. Płatności (EPC) z siedzibą w Brukseli to licząca 77 podmiotów organizacja zajmująca się najważniejszymi zagadnieniami z obszaru rozwiązań płatniczych w Europie. 

Bartłomiej Nocoń w październiku 2020 roku dołączył do Związku Banków Polskich jako dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej.

Czytaj także: Europejska Rada ds. Płatności wysoko ocenia rozwiązania płatnicze bankowości cyfrowej polskiego sektora finansowego>>>

Bartłomiej Nocoń od ponad 20 lat jest związany z obszarem bankowości cyfrowej oraz zarządzaniem finansami w kanałach elektronicznych.

W latach 2007-2018 w Banku Pekao S.A. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i był odpowiedzialny za realizację strategii omnikanałowej obsługi klientów detalicznych oraz małych i średnich firm. 

Przed dołączeniem do Grupy Pekao S.A., w latach 2003-2007 pracował na stanowisku dyrektora operacyjnego w obszarze e-bankowości w Banku BPH S.A.

Czytaj także: Nowoczesne banki muszą być obecne w chmurze>>>

Bartłomiej Nocoń jest znanym na rynku ekspertem w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii w finansach oraz zarządzania projektami bankowości cyfrowej i detalicznej. 

Jest pomysłodawcą i współtwórcą szeregu innowacji bankowych, które w istotny sposób wpłynęły na dynamiczny rozwój systemu płatniczego oraz bankowości elektronicznej i mobilnej w Polsce w okresie ostatnich kilkunastu lat.

To także inicjator i współautor Standardu PolishCloud 2.0 – fundamentalnego dla polskiego rynku materiału w zakresie stosowania rozwiązań technologii chmurowej w sektorze bankowym.

Czytaj także: IT@BANK 2022 ‒ kierunki i trendy rozwoju cyfrowych usług finansowych>>>

Źródło: BANK.pl