Zmiany w zarządzie PZU Życie SA

Zmiany w zarządzie PZU Życie SA
Jarosław Mastalerz, źródło: PZU Życie,
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W dniu 19 kwietnia br. Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała w skład Zarządu PZU Życie SA od dnia 22 kwietnia 2024 r. Jarosława Mastalerza, powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do czasu uzyskania tej zgody, Jarosławowi Mastalerzowi powierzono pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu w zakresie dopuszczalnym przez stosowne przepisy, informuje spółka.

Ponadto Rasa Nadzorcza powołała w skład Zarządu PZU Życie SA:

  • od dnia 22 kwietnia 2024 r. – Iwonę Wróbel, powierzając jej funkcję Członka Zarządu;
  • od dnia 6 maja 2024 r. – Sławomira Bilika, powierzając mu funkcję Członka Zarządu;
  • od dnia 6 maja 2024 r. – Pawła Wajdę, powierzając mu funkcję Członka Zarządu.

Skład Zarządu PZU Życie SA od 6 maja 2024 r.:

  • Jarosław Mastalerz – p.o. Prezesa Zarządu;
  • Sławomir Bilik – Członek Zarządu;
  • Tomasz Kulik – Członek Zarządu;
  • Maciej Rapkiewicz – Członek Zarządu;
  • Paweł Wajda – Członek Zarządu;
  • Iwona Wróbel – Członek Zarządu.

Jarosław Mastalerz

Doświadczony menedżer od ponad 25 lat piastujący kluczowe stanowiska w zarządach największych międzynarodowych instytucji finansowych w Polsce, zarówno na rynku ubezpieczeniowym, jak i bankowym. Był w tym czasie odpowiedzialny za szereg funkcji biznesowych w obszarach finansów, operacji, strategii, marketingu oraz IT i technologii.

Na rynku ubezpieczeniowym pełnił m.in. funkcje dyrektora finansowego i Członka Zarządu Zurich Polska (1998-2003), następnie związany był z Grupą Generali w Polsce (2003-2006), gdzie w randze Członka Zarządu pełnił również funkcję dyrektora finansowego. W 2007 r. był twórcą i prezesem pierwszego polskiego cyfrowego ubezpieczyciela – BRE Ubezpieczenia. Następnie przez 10 lat związał się z Grupą mBanku (d. BRE Banku), gdzie jako wiceprezes odpowiadał m.in. za bankowość detaliczną w Polsce, Czechach i Słowacji, a następie także za obszary operacji i IT oraz nadzorował piony technologii, bezpieczeństwa i nieruchomości.

Przez ostatnie 7 lat związany z rynkiem venture capital, gdzie jako partner zarządzający nadzorował działalność funduszu Corporate VC mAccelerator.

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim.

Źródło: PZU Życie