Bank Spółdzielczy w Płońsku, Oddział w Ciechanowie wyróżniony na Gali Przedsiębiorczości

Bank Spółdzielczy w Płońsku, Oddział w Ciechanowie wyróżniony na Gali Przedsiębiorczości
Źródło: BS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Starostwo Powiatowe w Ciechanowie wraz z Mazowiecką Izbą Gospodarczą w Ciechanowie zorganizowały po raz drugi Powiatowy Dzień Przedsiębiorczości, czytamy w komunikacie Banku Spółdzielczego w Płońsku, Oddział w Ciechanowie.

Wydarzenie ma ponadlokalny charakter, a celem jest integracja środowiska biznesowego. Tegoroczna Gala przedsiębiorczości odbyła się w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

Nagrody wręczali: Starosta Powiatu Ciechanowskiego Joanna Potocka-Rak oraz Prezes Mazowieckiej Izby Gospodarczej w Ciechanowie Krzysztof Ostromecki.

W kategorii Biznes Społecznie Odpowiedzialny statuetkę w imieniu Banku Spółdzielczego w Płońsku, Oddział w Ciechanowie odebrała Ilona Sadkowska, Dyrektor Oddziału w Ciechanowie.

Listy gratulacyjne Oddział otrzymał od Piotra Zgorzelskiego, Wicemarszałka Sejmu RP oraz od Starosty Powiatu Ciechanowskiego Joanny Potockiej-Rak.

Centralę Banku Spółdzielczego w Płońsku reprezentowała Joanna Smycz, Dyrektor Wsparcia Sprzedaży.

Uroczystość prowadzili: Małgorzata Milewska, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki i Artur Andrus, znany dziennikarz, prezenter i pisarz.

Dla licznie zgromadzonej publiczności swoje ponadczasowe piosenki zaprezentowała Halina Frąckowiak.

Czytaj także: W Ciechanowie rozdano „Bramy Przedsiębiorczości”

Oddział w Ciechanowie został powołany do istnienia w październiku 2004 roku. Po szeregu przygotowań i procesie inwestycyjnym w dniu 19 stycznia 2005 r. Oddział rozpoczął codzienną pracę i związaną z tym operacyjną obsługę Klientów, czytamy na stronie internetowej Banku.

Jako siedzibę oddziału wybrano znaną wszystkim ciechanowianom zabytkową XIX wieczną kamienicę zlokalizowaną w ścisłym centrum Ciechanowa na Placu Kościuszki.

25 sierpnia 2011 miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia oraz poświęcenia placówki nowej siedziby Oddziału w Ciechanowie przy ul. 3 Maja 11. Nowa placówka znajduje się w wyjątkowym dla ciechanowian miejscu, bowiem właśnie tutaj, ponad 100 lat wcześniej mieścił się młyn zbożowy, którego zarządcą był  Jan Konopnicki – syn znanej polskiej poetki Marii Konopnickiej.

Powojenna historia budynku związana była z funkcjonowaniem zakładu fotograficznego państwa Krakowskich  „FOTOKALINA”. Podczas modernizacji dokonano wielu istotnych zmian obiektu w celu przystosowania go do potrzeb Banku i jego Klientów. Jest wyposażony m.in. w duży i wygodny parking, bankomat i wrzutnię nocną.

Od początku działalności oddziału placówką kierował Robert Malinowski. Obecnie stanowisko Dyrektora Oddziału zajmuje Ilona Sadkowska. Oddział skupia w swoich szeregach doskonale wyszkoloną oraz doświadczoną kadrę pracowniczą.

W oddziale w Ciechanowie prowadzona jest kompleksowa obsługa jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, rolników oraz osób fizycznych.

Obok nowoczesnych standardowych usług bankowych w ofercie jest także: obsługa maklerska, leasingowa, ubezpieczeniowa jak również sprzedaż terminali POS.

W ostatnim okresie pandemii znaczne środki finansowe skierowane zostały głównie na wsparcie szpitali w Ciechanowie oraz Płońsku.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Płońsku, Oddział w Ciechanowie