Bank Spółdzielczy w Limanowej – lekcja bankowości dla najmłodszych

Bank Spółdzielczy w Limanowej – lekcja bankowości dla najmłodszych
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie. Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Spółdzielczy w Limanowej, jako instytucja wspierająca inicjatywy związane z edukacją dzieci i młodzieży, zawsze z entuzjazmem odpowiada na zaproszenia ze szkół, które są zainteresowane przeprowadzeniem lekcji z zakresu bankowości. Tak właśnie stało się 28 września 2023 roku, kiedy to przedstawiciele Banku, na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie, wzięli udział w spotkaniu z uczniami, poinformował Bank.

Celem wizyty było przybliżenie dzieciom tematyki oszczędzania oraz zachęcenie ich do uczestnictwa w Szkolnej Kasie Oszczędności.

To niezwykle cenna inicjatywa, która ma na celu rozwijanie nawyku regularnego odkładania drobnych sum pieniędzy na przyszłość, a także uczenie planowania budżetu oraz oszczędzania na różnorodne cele.

Czytaj także: Jak skutecznie przekazywać najmłodszym Polakom wiedzę o finansach? Europejski sukces uczniów ze szkoły podstawowej w Głogowie

Oszczędzanie to droga do spełniania marzeń

Sabina Załupska, koordynator działalności Szkolnej Kasy Oszczędności oraz Kierownik Zespołu Marketingu i Wsparcia Sprzedaży, w sposób przystępny i atrakcyjny, przedstawiła dzieciom korzyści płynące z oszczędzania już od najmłodszych lat.

Podkreśliła, że regularne odkładanie pieniędzy może pomóc w spełnianiu marzeń i zapewnieniu sobie stabilnej przyszłości finansowej.

Dzieci były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się swoimi pytaniami i refleksjami na temat oszczędzania. Przedstawiciele Banku starali się odpowiedzieć na każde pytanie w sposób przystępny i zrozumiały dla najmłodszych.

Czytaj także: Rok Edukacji Ekonomicznej 2024 – wyjątkowa inicjatywa, wyjątkowe rocznice

Sabina Załupska, koordynator działalności Szkolnej Kasy Oszczędności oraz Kierownik Zespołu Marketingu i Wsparcia Sprzedaży, BS w Limanowej
Sabina Załupska. Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

Dzieci mogły też sprawdzić swoją wiedzę finansową

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie, który przeprowadziła Anna Kądziołka – pracownik Zespołu Marketingu i Wsparcia Sprzedaży.

Poprawne odpowiedzi były nagradzane drobnymi gadżetami Banku, co dodatkowo wzbudziło radość i entuzjazm wśród uczestników.

Bank Spółdzielczy w Limanowej serdecznie dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie za ciepłe przyjęcie oraz możliwość przeprowadzenia lekcji.

To właśnie tego rodzaju inicjatywy, które łączą współpracę instytucji finansowych z edukacją, pozwalają dzieciom i młodzieży na zdobywanie cennych umiejętności finansowych i budowanie świadomego podejścia do zarządzania własnymi finansami już od najmłodszych lat.

Anna Kądziołka – pracownik Zespołu Marketingu i Wsparcia Sprzedaży. BS w Limanowej
Anna Kądziołka. Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej

Czytaj także: Debata EKF: edukacja finansowa w Polsce poprawia się, ale nadal jest dużo do zrobienia

Źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej