Bank Spółdzielczy w Kobierzycach wprowadza płatność biometryczną PayEye

Bank Spółdzielczy w Kobierzycach wprowadza płatność biometryczną PayEye
Źródło: Bank Spółdzielczy w Kobierzycach
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Należący do Spółdzielczej Grupy Bankowej Bank Spółdzielczy w Kobierzycach wprowadza nową metodę płatności biometrycznej – PayEye. To jedna z pierwszych w świecie tego typu usług, realizowana wspólnie z wrocławskim fintechem, poinformował Bank.

Oferta skierowana jest w pierwszej kolejności do klientów biznesowych, którzy w placówkach kobierzyckiego Banku będą mogli zamawiać eyePOS-y, umożliwiające obsługę transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Dzięki temu robiący zakupy klient nie będzie musiał wyciągać portfela, karty, gotówki czy telefonu. Zapłaci jednym spojrzeniem.

Z perspektywy klienta docelowego proces płatności będzie przebiegał dokładnie tak samo, jak z wykorzystaniem innych rodzajów portfela cyfrowego. Wystarczy pobrać aplikację, wpisać podstawowe dane, zrobić selfie, podpiąć własną kartę płatniczą i… już.

Czytaj także: III. edycja Konkursu „Spółdzielcza Technologia Roku 2022”

Cyberbezpieczne płatności biometryczne

PayEye jest dostawcą technologii umożliwiającej nowoczesne, biometryczne wykonywanie transakcji płatniczych. Terminal eyePOS zabezpieczony jest przed każdą formą wycieku danych, które przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD.

– Płatność spojrzeniem to obecnie najnowocześniejszy oraz najbardziej entuzjastycznie przyjmowany system płatności na świecie – twierdzi Daniel Jarząb, prezes Zarządu PayEye.

 – Firmy z wielu państw szukają wyróżników, innowacyjnych rozwiązań, którymi mogą przyciągnąć nowych klientów. Dzięki współpracy z placówkami Banku Spółdzielczego w Kobierzycach dajemy im tę możliwość od ręki – podkreśla prezes PayEye.

Czytaj także: Prezes SGB o teście na atrakcyjność inwestycyjną polskiego sektora bankowego

Płatności okiem – korzyści dla klientów Banku Spółdzielczego w Kobierzycach

Innowacyjna technologia dostępna jest na razie w ponad stu sklepach, restauracjach, kawiarniach i punktach usługowych w Polsce. Teraz będą ją mogli udostępniać także klienci biznesowi Banku Spółdzielczego w Kobierzycach.

– Nieustannie poszerzamy ofertę dla naszych klientów – komentuje Rafał Flisiński z Banku Spółdzielczego w Kobierzycach, zajmujący się wprowadzaniem nowych produktów.

– Doskonale znamy specyfikę funkcjonowania lokalnych firm, zarówno tych dużych, jak i rodzinnych. Stawiamy na najbardziej innowacyjne rozwiązania, które pozwalają przedsiębiorcom rozwijać ich biznesy.

Jestem przekonany, że płatności PayEye sprawią, że nasi klienci będą mogli maksymalizować zyski i zwiększać swoje obroty, a z kolei ich klienci zyskają nowoczesną, atrakcyjną i bezpieczną formę płatności – dodaje ekspert.

Terminale eyePOS można zamawiać w showroomach ulokowanych w oddziałach Banku Spółdzielczego w Kobierzycach. W każdym z nich dostępne będą urządzenia demonstracyjne, by klienci banku sami mogli przetestować płatności jednym spojrzeniem.

Czy to się przyjmie? Można przypuszczać, że tak.

Czytaj także: Rekomendacje Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej 2023

Źródło: Bank Spółdzielczy w Kobierzycach