#BądźWidoczny #BądźBezpieczny – TRUCK CARE zorganizował warsztaty bezpieczeństwa dla dzieci

#BądźWidoczny #BądźBezpieczny – TRUCK CARE zorganizował warsztaty bezpieczeństwa dla dzieci
Źródło: EFL
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
TRUCK CARE rozpoczął cykl warsztatów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla najmłodszych „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” – pod taką nazwą będą się odbywały spotkania z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas w całej Polsce. Spotkania mają na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat znaczenia odblasków oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czytamy w komunikacie prasowym EFL.

Warsztaty bezpieczeństwa zostały zainicjowane przez TRUCK CARE – spółkę z Grupy EFL, która specjalizuje się w wynajmie pojazdów użytkowych.

Oprócz dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wezmą w nich udział policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego, eksperci specjalizujący się w tematyce bezpieczeństwa w transporcie, a także zawodowi kierowcy na co dzień pracujący TRUCK CARE. Policjanci opowiedzą o podstawowych zasadach dotyczących korzystania z przejścia dla pieszych, ruchu poboczem oraz zasadności stosowania elementów odblaskowych.

Z kolei kierowcy oraz eksperci zaproszą do kabiny ciężarówki bądź pojazdu dostawczego, aby pokazać perspektywę kierowcy, widoczność za kierownicą czy w lusterkach oraz opowiedzieć o tzw. martwym polu.

Pierwsze warsztaty z cyklu „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” z udziałem funkcjonariuszy zajmujących się bezpieczeństwem  ruchu drogowego z jednostki policji na terenie Śląska, odbyły się pod koniec stycznia ’24 w jednym z tyskich przedszkoli.

Czytaj także: TRUCK CARE zakupi wszechstronne, w pełni elektryczne samochody dostawcze

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym?

– Zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym powinno stanowić nasz wspólny cel, bo to temat, który dotyczy dosłownie wszystkich – kierowców zawodowych, kierowców cywilnych, ale również pieszych. Cel ten można realizować na wiele sposobów i cieszy fakt, że w Polsce realizowanych jest coraz więcej inicjatyw podnoszących świadomość zagrożeń w tym obszarze.

Uznaliśmy, że warto położyć szczególny nacisk na edukację najmłodszych, bo wierzymy, że przekazując wiedzę w tej chwili, kształtujemy pewne nawyki na przyszłość. Postawiliśmy przy tym na przystępną dla najmłodszych formułę, w której uczą się poprzez zabawę i doświadczenie.

Pierwsze warsztaty, które zorganizowaliśmy w Tychach, pokazały, jak wielką to może dla nich stanowić wartość – dla wielu dzieci był to pierwszy raz, gdy siedziały w kabinie ciężarówki. Wierzymy, że dzięki temu najmłodsi zapamiętają, że kierowca ciężarówki „widzi inaczej – tłumaczy Nela Sala, Brand Manager TRUCK CARE – inicjatorka akcji.

Działania edukacyjne są jednym z elementów strategii CSR w Grupie EFL.

Kolejne spotkania z najmłodszymi odbędą się w Warszawie, Wrocławiu  i Olsztynie, a w dalszej kolejności planowane są spotkania w innych miastach.

Czytaj także: EFL i ESA TRUCKS POLSKA z nową ofertą dla klientów

Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy / EFL