Autor: mBank

bezpieczny mail mBanku
Z rynku finansowego | Cyberbezpieczeństwo

mBank wprowadził rozwiązanie pozwalające odróżnić wiadomości od oszustów od prawdziwych maili z banku

W pierwszych tygodniach stycznia 2023 roku, maile wysyłane z mBanku do klientów, którzy korzystają z poczty elektronicznej w serwisach Gmail, Interia, Onet oraz WP/O2, będą oznaczone jako pochodzące od sprawdzonego nadawcy. Skrzynki służące do kontaktu ma w wymienionych serwisach niemal 90 proc. klientów mBanku. To pierwsze w polskiej bankowości wykorzystanie identyfikacji wizualnej nadawcy na tak szeroką skalę, poinformował Bank.

CZYTAJ WIĘCEJ
Centrala mBanku
Z rynku finansowego

Kredyty frankowe: mBank rozpoczyna pilotaż ugód z frankowiczami

mBank rozpoczyna pilotaż ugód frankowych. Pomysł polega na przewalutowaniu obecnego kredytu na złote i umorzeniu części zadłużenia. Wcześniej bank porówna spłaty rzeczywistego kredytu we frankach z hipotetycznym kredytem w złotych. W ten sposób sprawdzi, czy i ile więcej ma dziś do spłaty kredytobiorca frankowy. Różnicą bank podzieli się z klientem po połowie. Oszczędności dla klientów, którzy zaciągali kredyty w czasie, kiedy frank był najsłabszy, mogą sięgnąć 20 proc.

CZYTAJ WIĘCEJ
mBank - Logo
Komentarze ekspertów | Nieruchomości

Biuro Maklerskie mBanku o propozycji KNF ws. kredytów frankowych: sektor przygotowany na takie obciążenie

Biuro Maklerskie mBanku ocenia, że propozycja Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca rozwiązania problemu kredytów we frankach szwajcarskich jest pozytywna, sektor jest dobrze przygotowany do takiego obciążenia, jego koszt wyniósłby ok. 32 mld zł, czyli mniej niż obecnie szacowane straty związane z tym portfelem. Dla niektórych klientów ścieżka sądowa może być jednak atrakcyjniejsza.

CZYTAJ WIĘCEJ
STRONA 1 Z 3