Zespół Ekonomistów z INVEST-BANK S.A. liderem rankingu „Parkietu”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

invest.bank.02.250x125Zespół Ekonomistów INVEST-BANK S.A. w składzie Wiktor Wojciechowski, Rafał Sadoch i Michał Woźniak zdobyli:

  • I miejsce w rankingu prognoz kursów walut, rentowności obligacji skarbowych, poziomu stóp procentowych i giełdowych,
  • II miejsce w rankingu makroekonomicznym, dotyczącym prognoz przewidywania ekonomistów dla najważniejszych danych gospodarczych (m.in. prognoz GUS, NBP, inflacji, produkcji przemysłowej, podaży pieniądza i stopy bezrobocia).

„Parkiet” podsumował trafność comiesięcznych prognoz wskaźników makroekonomicznych i rynkowych. W ankiecie biorą udział ekonomiści i zespoły analityków z 22 instytucji finansowych.

130413.wojciechowski.wiktor.01.150x232W rankingu wskaźników rynkowych „Parkiet” zbiera prognozy kursów walut, rentowności obligacji skarbowych, poziomu stóp procentowych i giełdowych indeksów. W przewidywaniu ruchów inwestorów i władz monetarnych najlepiej po pierwszym kwartale wypada INVEST-BANK S.A., z wynikiem 25 pkt. Tuż za nim, zdobywając 24,7 pkt, znalazł się Raiffeisen Bank.

Po I kwartale w rankingu makroekonomicznym prowadzą analitycy BOŚ Banku, zdobyli 25,4 pkt. Drugie miejsce na podium w rankingu makroekonomicznym zajął INVEST-BANK S.A. – główny ekonomista Wiktor Wojciechowski wraz z zespołem: Rafałem Sadochem i Michałem Woźniakiem. Zespół zdobył 24,8 pkt. Na trzecim miejscu, zdobywając 24,1 pkt, znalazł się zespół ekonomistów z PKO BP.

Źródło: INVEST-BANK S.A.