XXI Gminny Turniej Piłkarski o Puchar Puchar Prezesa Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

tatrzanski.bs.01.150x dniach 17 i 18 czerwca 2013r. w Zespole Szkół w Białce Tatrzańskiej, już po raz 21, odbył się turniej piłki nożnej szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska. 17 czerwca do rozgrywek przystąpili starsi zawodnicy- uczniowie Gimnazjum z Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej i Leśnicy. Turniej odbywał się na boisku sportowym K.S WATRA Białka Tatrzańska w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.

Klasyfikacja końcowa szkół przedstawia się następująco;

Kategoria dziewcząt:

 1. Leśnica
 2. Białka Tatrzańska
 3. Bukowina Tatrzańska

Kategoria chłopców:

 1. Leśnica
 2. Białka Tatrzańska
 3. Bukowina Tatrzańska

Łącznie w turnieju piłkarskim Gimnazjów  brało udział około 90 zawodników.

Szkoły Podstawowe do rywalizacji przystąpiły 18 czerwca od godziny 8.00. W kategorii chłopców do turnieju przystąpiły prawie wszystkie szkoły z terenu gminy tj.;  Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Jurgów, Groń, Leśnica, Rzepiska I,  Rzepiska II, Czarna Góra II. Podobnie jak w dniu poprzednim, zawody odbyły się na boisku sportowym K.S WATRA Białka Tatrzańska. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym.

Klasyfikacja finałowa Szkół Podstawowych w kategorii chłopców przedstawia się następująco:

 1. Czarna Góra
 2. Leśnica
 3. Białka  Tatrzańska

Klasyfikacja finałowa szkół w kategorii dziewcząt:

 1. Białka Tatrzańska
 2. Leśnica
 3. Groń

W rozgrywkach Szkół Podstawowych uczestniczyło prawie 200 zawodników i zawodniczek. Należy podkreślić, że zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i kibiców. Turniej przebiegał w duchu sportowej rywalizacji, bez urazów i kontuzji.

Dzięki życzliwości prezesa Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego pana Edwarda Tybora szkoły otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek, dyplomów  i pucharów. Organizatorzy składają podziękowania dla: prezesa Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego pana Edwarda Tybora za sponsorowanie już po raz 21 turnieju; dyrektora ZS w Białce Tatrzańskiej pana Eugeniusza Madeja, nauczycieli i opiekunów za pomoc w organizacji turnieju; oraz prezesa KS WATRA pana Andrzeja Rabiańskiego za udostępnienie sportowego obiektu.

Źródło: www.tatrzanskibs.pl