Warszawski Instytutu Bankowości gościł w Polsce bankowców z Bangladeszu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wib.01.m.200xW czerwcu br. na zaproszenie Warszawskiego Instytutu Bankowości przyjechały do Polski dwie grupy bankowców z Bangladeszu, przedstawicieli instytucji kształcących kadrę bankową: BBTA (Bangladesh Bank Training Academy) i BIBM (Bangladesh Institute of Bank Management).

Celem wizyt studyjnych było poznanie najlepszych praktyk w Polsce w bankowości MSP oraz w szkoleniach z tego zakresu.

Dla Banglijczyków Warszawski Instytutu Bankowości zorganizował seminarium z udziałem ekspertów WIB, a także wizyty w bankach: komercyjnym, spółdzielczym i BGK oraz Związku Banków Polskich. Banki komercyjne reprezentował Raiffeisen Polbank. Zagraniczni goście byli pod wrażeniem bogactwa oferty dla przedsiębiorców mikro, małych średnich, jaką poznali w tym banku. Z kolei wizyta w SK Banku w Wołominie, uznana przez Banglijczyków za niezwykle udaną, pokazała przyjazne oblicze bankowości spółdzielczej w segmencie MSP. W Banku Gospodarstwa Krajowego zainteresowanie wzbudziły programy BGK wspierające małą i średnią przedsiębiorczość, w tym najnowszy „de minimis”. Najlepsze praktyki w obszarze szkoleń bankowych nasi zagraniczni goście poznawali w WIB-ie.

130704.wib.01.500x130704.wib.02.500x

Pomimo różnic kulturowych, odmiennej sytuacji społecznej i ekonomicznej w naszych krajach, dla banglijskich bankowców pobyt w Polsce był cennym źródłem informacji oraz wskazówek i rekomendacji, które będą mogli wykorzystać w rozwiązywaniu problemów bankowych w swoim kraju.

04.07.2013 r., Warszawski Instytut Bankowości