Tomasz Bardziłowski nowym prezesem zarządu GPW

Tomasz Bardziłowski nowym prezesem zarządu GPW
Tomasz Bardziłowski. Źródło: PAP Biznes
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Tomasza Bardziłowskiego na stanowisko prezesa zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała Komisja.

Na początku lutego 2024 roku nadzwyczajne walne zgromadzenie GPW – na wniosek Skarbu Państwa, akcjonariusza reprezentującego 35,01% kapitału zakładowego – podjęło uchwałę w sprawie powołania Tomasza Bardziłowskiego na stanowisko prezesa Giełdy.

Na tym samym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na odwołanie Marka Dietla ze składu zarządu giełdy.

Czytaj także: Walne zgromadzenie GPW powołało Tomasza Bardziłowskiego na prezesa spółki

Tomasz Bardziłowski – wykształcenie i przebieg kariery

Tomasz Bardziłowski ukończył studia licencjackie na wydziale Finansów i Bankowości SGH, zdobył tytuł magistra finansów międzynarodowych na University of Amsterdam. Ukończył studia doktoranckie na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Advanced Management Program na IESE Business School oraz Program for Leadership Development na Harvard Business School.

Studiował również na Staffordshire University Business School w Wielkiej Brytanii oraz na Wirtschaftsuniversität w Wiedniu.

Pracę zawodową rozpoczął w 1997 r. w domu maklerskim ABN AMRO w Warszawie, w latach 1998-2003 pracował w Credit Suisse First Boston jako analityk ds. rynku polskiego. W latach 2003-2005 szef departamentu sprzedaży instytucjonalnej DM BZ WBK (obecnie Santander), w latach 2005-2006 Prezes Zarządu CAIB Securities.

W latach 2006-2010 piastował stanowiska Head of Emerging Europe Equity Research oraz Head of CEE Equities w UniCredit CAIB. W latach 2010-2012 był Dyrektorem Zarządzającym i szefem polskiego oddziału Credit Suisse Securities.

W latach 2012-2018 Członek Zarządu i szef Departamentu Rynku Publicznego Vestor Dom Maklerski (wcześniej DI Investors). Od lutego2019 r. Dyrektor Zarządzający w Departamencie Rynków Kapitałowych i Doradca Zarządu IPOPEMA Securities.

W latach 2014-2016 ekspert ds. rynków kapitałowych w Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Wielokrotnie nagradzany jako najlepszy analityk ds. rynku CEE, m.in. w rankingu Institutional Investors. W roku 2005 uznany w plebiscycie gazety Parkiet „Analitykiem Roku”, w roku 2006, w tym samym plebiscycie uznany za najlepszego stratega giełdowego.

Makler giełdowy (nr licencji 2110), posiadacz tytuły Chartered Financial Analyst (CFA), który uzyskał w 2000 roku.

Czytaj także: Prezes GPW o działalności edukacyjnej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie

Grupa kapitałowa GPW prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. Od 2010 r.

GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Czytaj także: GPW wprowadza nowy produkt dla inwestorów – warranty opcyjne

Źródło: ISBnews, PAP BIZNES